Проблему фінансування науки в Україні має бути вирішено невідкладно – зустріч Гриневич з науковцями

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич висловила розуміння проблем, які виникли через нестачу фінансування наукової сфери, та закликала до спільного пошуку системних рішень щодо фінансування української науки. Свою позицію міністр висловила під час зустрічі 15 червня в Будинку Уряду з Ініціативною групою науковців за участі віце-прем'єр-міністра України з гуманітарних питань В’ячеслава Кириленка та заступника міністра фінансів України Сергія Марченка.
"Потрібно зробити відчутні і зрозумілі кроки на зустріч науці. Бо сьогодні не можна говорити про стратегічне значення науки, якщо навіть не вистачає коштів на зарплати науковців академій наук. Вимоги наших науковців справедливі і зрозумілі, тому нам потрібно шукати кошти. Зараз ми пропонуємо щонайменше провести бюджетне наближення і перекинути кошти із кінця року на літні місяці, а у вересні закласти додаткове фінансування в рамках змін до бюджету за результатами трьох кварталів 2016 року", - заявила Лілія Гриневич.
Безпосередньо на акції науковців, під час спілкування з пр??сою, Лілія Гриневич зазначила, що лише за останні роки фінансування науки скоротилось практично вдвічі і на сьогоднішній день життєво необхідно знайти понад 600 млн грн для дофінансування заборгованості з виплат зарплатні.
Лілія Гриневич також наголосила, що МОН сподівається продуктивно використати кошти європейських фондів і тих програм, до яких Україна долучилася недавно.
“Ми ратифікували участь України в програмі Горизонт 2020 і нам важливо, щоб наші вчені навчилися застосовувати ці програми та брати в них участь. Але, хочу ще раз зауважити: щоб наші вчені повноцінно увійшли в ці програми, їм також необхідно мати належне фінансування і від держави, тому що вони мають входити туди не з голими руками та інтелектуальним потенціалом, а з обладнанням та вже готовими напрацюваннями. Тому я поділяю вимогу науковців, що фінансування науки потрібно збільшити”, - заявила Лілія Гриневич.
Довідка. Склад Ініціативної групи науковців, які брали участь у зустрічі з представниками уряду: голова профспілки НАН Анатолій Широков, перший віце-президент НАН Антон Наумовець, директор Інституту біохімії Сергій Комісаренко, віце-президент НАМН Юрій Кундієв, а також Віктор Столяров, Лариса Деркач, Лариса Демиденко, Григорій Коротенко, Тарас Яницький.