Представники ВНТУ відвідали Заполярний університет NORD

У Другій щорічній зустрічі університетів-учасників альянсу Норвезько-Української співдружності (NUUA), котра відбулася 10-11 листопада у м. Будо (Норвегія), взяли участь ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко та координатор проекту «Україна-Норвегія» у ВНТУ, кандидат економічних наук, доцент Юрій Бурєнніков.
Ініціатором зустрічі був Університет NORD та Вища школа бізнесу і управління (м. Будо, Норвегія).
Учасники альянсу обговорили результати своєї співдії і окреслили перспективу — що можна зробити, аби активізувати норвезько-українське співробітництво. Насамперед розглянули основні напрямки, серед яких розвиток соціально-культурної співпраці між університетами, обмін студентами, розробка спільних наукових досліджень, результати та перспективи перепідготовки колишніх військовослужбовців звільнених в запас за проектом «Україна-Норвегія» Міжнародного фонду соціальної адаптації.
Зі спільнотою NUUA зустрівся Bjørn Olsen, ректор Університету NORD. Університет Nord — це норвезький державний університет, який був заснований королем торік восени через злиття кількох тамтешніх університетів. Нині Nord Університет має близько 1200 співробітників і 12000 студентів. Це навчальний заклад орієнтований на міжнародне співробітництво в сфері навчання і досліджень. До речі, місто розташоване 150 км на північ від Полярного кола.
Учасникам альянсу було презентовано організаційну структуру університету NORD: бібліотеку, кампус та інші підрозділи навчальної установи.
Відбулась церемонія укладання угоди про співпрацю з новими університетами. До складу NUUA офіційно увійшли ще три українських університети: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Чернігівський національний технологічний університет та Мелітопольський інститут державного та муніципального адміністрування.
Отож, нині в альянсі Норвезько-Украінської співдружності беруть участь вже 16 ВНЗ.
Варто зауважити, що Вінницький національний технічний університет був другим університетом, що ввійшов до NUUA, і з 2015 року проводить постійну роботу щодо перепідготовки звільнених в запас військовослужбовців та членів їхніх сімей, що є стратегічним напрямком зазначеної співпраці.
ВНТУ уже перепідготував за різними напрямами понад 100 осіб.