Представники fashion-індустрії допомагають ПТНЗ у підготовці кадрів для легкої промисловості

Національне галузеве партнерство в легкій промисловості Fashion Globus Ukraine оголосило конкурс серед швейних професійних училищ України на створення чоловічих, жіночих та дитячих колекцій одягу.
Фінал конкурсу пройшов у Київському Палаці дітей та юнацтва 26 лютого 2016 року, на якому було представлено 42 колекції. Всі колекції створювалися учнями професійно-технічних училищ за допомогою дизайнерів, і вже готові для закупівлі виробниками та масового впровадження.
«Ідея полягала в тому, щоб об’єднати учбові заклади з усіх регіонів України. На сьогоднішній день до співпраці було залучено понад 50-ти швейних училищ з усієї України, дизайнерів і виробників для підготовки сучасних професійних кадрів і популяризації робітничих процесів. На жаль, ситуація сьогодні така, що шити немає кому, не вистачає робочих рук, рівень підготовки швей дуже низький», - розповіла Голда Виноградська, президент національного галузевого партнерства у легкій промисловості Fashion Globus Ukraine.
Працівники fashion-індустрії запропонували Міністерству освіти й науки України допомогу в підготовці кадрів: читати на волонтерських засадах лекції щодо сучасних обробок і трендів, давати можливість працювати на сучасній техніці, а також працевлаштовувати студентів. Відбулося обговорення департаментом професійно-технічної освіти Міністерства співробітництва Fashion Globus Ukraine і МОН у питаннях оптимізації виховної системи в професійно-технічних училищах, удосконалювання форм і методів виховної роботи, способів формування стійкої професійної мотивації фахівців швейного профілю.
«Ми повністю відкриті для допомоги в підготовці кадрів, які будуть корисні роботодавцям. Впевнений, що наша спільна співпраця з проектом Fashion Globus Ukraine зробить новий поштовх в підняті легкої промисловості. Питання підбору та підготовки кадрів буде поступово вирішуватися, тому що молода людина, прийшовши навчатися побачить, що вона має перспективу та професійний ріст», - зауважив фахівець департаменту професійно-технічної освіти МОН Сергій Коваленко.
Засновник і голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевськатакож готова долучитися до реформування профтехосвіти у легкій промисловості:«В першу чергу нам потрібно кинутися на допомогу профтехучилищам з поступовою реформацією. Ми маємо дати надію дизайнерам та виробникам, що в них працюватимуть кваліфіковані та якісно підготовлені фахівці, та маємо переконати молодих людей, що, обираючи професію швеї чи закрійника, вони матимуть добре оплачувану роботу».
Конкурс та представлені колекції показали, що є у молоді зацікавленість та бажання працювати та створювати якісний одяг і взуття. Журі, у складі якого були не лише вітчизняні товаровиробники легкої промисловості, а й відомий дизайнер Серж Смолін та режисер-постановник Ukrainian Fashion Week Валерій Топал, відзначило переможців. Перше місце у номінації «Верхній жіночий одяг» отримало Київське вище професійне училище швейного та перукарського мистецтва, в номінації «Повсякденний жіночий одяг» - Богуславське вище професійне училище сфери послуг, в номінації «Діловий жіночий одяг» - ДПНЗ Криворізький навчально-виробничий центр, в номінації «Вечірній жіночий одяг» - Березівське вище професійне училище Одеського національного політехнічного університету, в номінації «Чоловічий одяг» - Центр професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну м. Києва, в номінації «Дитячий одяг» - Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну м. Львова.
За перші місця переможці отримали пам'ятні статуетки «Її Величність Швачка» та подарунки від спонсорів, а всі інші учасники конкурсу були нагороджені подарунками від компанії Estel та проекту Fashion Globus Ukraine.
За інформацією Fashion Globus Ukraine