Підтримка ЄС: 50 шкіл візьмуть участь у пілотному проєкті «Інформатика NewG»

Координаційна рада проєкту «Інформатика NewG», до складу якої входять представники МОН, Міністерства цифрової трансформації та експерти галузі цифрових технологій, розглянули 405 заяв від закладів освіти на участь у пілоті з оновлення предмета Інформатика.
За результатами було відібрано 50 закладів загальної середньої освіти, що візьмуть участь у пілотному проєкті, а саме: 13 закладів з обласних центрів, 14 сільських, 17 міських і 6 столичних.
Повний перелік відібраних закладів за посиланням.
Пілотування нового змісту та ресурсів предмета Інформатика розпочнеться 1 вересня 2022 року. Перед початком кожної навчальної чверті проводитимуться вебінари та тренінги для вчителів інформатики закладів-учасників.
У межах проєкту передбачається:
- створення нового контенту для 1-11 класів;
- розробка освітніх ресурсів для вивчення інформатики з подальшим розміщенням у вільному доступі на сайті Всеукраїнської школи онлайн;
- залучення найкращих українських і європейських ІТ-експертів.
1 вересня 2023 року створені ресурси масштабуються на всі заклади загальної середньої освіти та будуть доступні на платформі Всеукраїнська школа онлайн.
Довідково
Проєкт «Інформатика NewG» створено в межах реформи IT-освіти за ініціативи МОН і Міністерства цифрової трансформації. Він впроваджується програмою EU4DigitalUA в межах другого компоненту «Інституційне зміцнення та розвиток потенціалу» (FIIAPP) і фінансується Європейським Союзом. Проєкт спрямований на оновлення шкільного курсу відповідно до концептуальних засад Нової української школи.
Нагадаємо, під час зустрічі Групи високого рівня з питань освіти Андрій Вітренко розповів про цифровізацію української освіти.