Перспективи Міжнародного університетського співробітництва у рамках Університетської агенції франкофонії

15 квітня 2016 року в Бухаресті (Румунія) відбулося чергове засідання Регіональної експертної комісії (РЕК) Бюро Центральної та Східної Європи Університетської агенції франкофонії (БЦСЄ УАФ), у складі якої Україну представляє член Бюро Асоціативної ради УАФ, ректор Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, професор Володимир Пономаренко.
Регіональна експертна комісія є колективним виборним органом, який визначає основні напрями і стратегію співпраці на регіональному рівні в галузях науки та освіти, розглядає і затверджує конкретні проекти залежно від їх важливості і актуальності для міжнародного університетського співтовариства, дає експертну оцінку реалізованим проектам з урахуванням досягнутого практичного результату.
На засіданні РЕК було підбито підсумки 13-ти завершених освітніх і наукових проектів, в реалізації яких за підтримки УАФ взяли участь 53 університети, а кураторство здійснювали 12 університетів з п'яти країн регіону, включаючи ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Члени Регіональної експертної комісії розглянули перспективи діяльності БЦСЄ УАФ, визначили її пріоритетні сфери і загальну стратегію, висловили прагнення розвивати університетську франкофонну співпрацю в різних галузях знань, наповнюючи її конкретним змістом.
Україна бере активну участь у міжнародній університетській співпраці в рамках Університетської агенції франкофонії та її Бюро Центральної та Східної Європи. Найбільш активними українськими учасниками УАФ є її асоційовані члени: Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. На наступний 2016-2017 навчальний рік від УАФ отримано фінансування на реалізацію декілька проектів за участі викладачів, аспірантів та студентів українських вищих навчальних закладів.
ХНЕУ ім. С. Кузнеця розглядає своє членство в УАФ як можливість повної інтеграції в міжнародний університетський простір, а французьку мову як інструмент, який дозволяє студенту оволодіти новими знаннями, навичками і вміннями, щоб стати висококласним, компетентним, конкурентоспроможним фахівцем на національному та всесвітньому ринках праці.
Наразі ХНЕУ ім. С. Кузнеця активно співпрацює з чотирма французькими університетами в рамках двох проектів Еразмус плюс і програм спільної підготовки магістрів в сферах туризму та бізнес-інформатики.
За інформацією ХНЕУ ім. Семена Кузнеця