• Людям з вадами зору
  • A-
    A+
  • English

Перед закінченням навчального року МОН і «Ти як?» проводять у всіх школах «уроки стійкості»

Опубліковано 29 травня 2024 року о 12:40
Автор фото – Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

Для того, щоб навчити підлітків піклуватися про власне ментальне здоров’я у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та за підтримки МОН розроблено рекомендації для проведення уроків з ментального здоров’я — «уроків стійкості» — у закладах загальної середньої (7–11 класи) та професійної (професійно-технічної) освіти. 

Це серія з п’яти тематичних уроків, які проводяться щодня протягом навчального тижня і мають на меті допомогти учням розпізнавати свої емоції, а також пояснити, що варто підліткам робити, якщо вони не можуть з ними впоратися самостійно. Під час уроків також учні будуть опановувати вправи та практики психологічної самодопомоги. 

Смисловим центром цих уроків буде анімований комікс для підлітків «Ден і Рора проти корпорації С». Це навчальний продукт, який використовує розважальну та інтригуючу форму, щоб органічно у нементорський спосіб представити вправи, які мають знати підлітки, щоб якісно турбуватися про своє ментальне здоров'я. Своєю чергою освітяни отримують інструменти допомоги для психічної стабілізації дітей, які можна використовувати в подальшій роботі. Уроки можуть бути проведені класними керівниками або іншими педагогічними працівниками (за бажанням) та практичними психологами / соціальними педагогами.

Чому комікс? 

Уперше в Україні з’явився анімований комікс, який розповідає підліткам про важливість піклування про ментальне здоров’я. Це навчальний продукт, який використовує розважальну та інтригуючу форми, щоб органічно, у нементорський спосіб представити вправи, які мають знати підлітки, щоб якісно турбуватися про своє ментальне здоров'я. Навчіть своїх дітей цих нескладних вправ.

«Уроки стійкості» проводять в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що ініційована першою леді Оленою Зеленською, за підтримки Міністерства освіти і науки України, у межах «Місяця обізнаності про ментальне здоров’я», що відзначається в травні.

Комікс створений Координаційним центром із психічного здоров’я КМУ в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської — за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який втілює організація Пакт.

Додатково:

Про що комікс?

Сюжет коміксу розгортається в уявному світі та уявному густонаселеному метрополісі Честнат-сіті, у якому впізнаємо натяки на Київ. Реальність, у якій існує світ коміксу, — це мікс фентезі та наукової фантастики з візуальними дрібками аніме та стімпанку. 

Колись квітучий і прогресивний Честнат-сіті, місто каштанів, втратив свої кольори — його жителів дедалі більше поглинає стрес, напруга та гнітюче відчуття безперспективності.

За бідами, які звалилися на метрополіс, стоїть злий геній-науковець. Багато років тому місто відвернулося від нього. Хлопцю було зле: зелені парки, каштани, вишукані скляні хмарочоси більше не тішили його око, але місто лише насміхалося з нього, навіть рідний брат називав слабаком. Тож він пішов, але пообіцяв собі, що докладе зусиль, щоб кожен житель Честнат-сіті дізнався, що таке стрес, тривожність, панічні атаки, депресія.

Кілька допитливих друзів-підлітків і колишній учений влаштують власне розслідування довкола подій у місті — дізнаються справжню історію злого генія та врятують метрополіс. Їхній справі перешкоджатимуть не тільки посіпаки науковця, а й стрес, який поглинає місто, тож без знань про підтримку ментального здоров’я тут ніяк.

Комікс розповідає дітям та підліткам про основи турботи про ментальне здоров’я. Він буде цікавий також дорослим, які люблять комікси і поважають детективні історії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux