• A-
    A+

Павло Полянський: українсько-швейцарський проект надасть можливість для інноваційного навчання учнів у професійних навчальних закладах

Опубліковано 30 червня 2015 року о 12:40
Павло Полянський: українсько-швейцарський проект надасть можливість для інноваційного навчання учнів у професійних навчальних закладах
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

У Міністерстві освіти і науки України під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Павла Полянського відбулось засідання наглядової ради проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Ук??аїні», який стартує в 6 професійно-технічних закладах України.

Проект спільно з Міністерством освіти і науки реалізовують Швейцарське бюро співробітництва в Україні, швейцарська компанія Geberit та Ресурсний центр «Гурт». У його рамках для учнів шести закладів-учасників розпочнеться інноваційне навчання за професією «Спеціаліст із монтажу санітарного устаткування і систем» з урахуванням європейських вимог та сучасних технологій. Підготовка спеціалістів розпочнеться вже з вересня 2015 року.

Під час зустрічі усі партнери, а також директори навчальних закладів-учасників обговорили та прийняли звіт за 1-ий період діяльності, а також затвердили план роботи на наступний квартал. Звітуючи про роботу команди за 1-ий період, було зазначено про те, які результати було досягнуто в трьох ключових напрямах проекту (компоненти 1, 2 і 3). Зокрема, компонент 1 передбачає появу в українській професійній освіті новітньої навчальної програми для монтажників санітарно-технічних систем та устаткування. Робочими групами вже створено проект державного стандарту «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», а також  відповідно до нього розроблені нові типові навчальні плани та програми.

Другий компонент проекту спрямований на підготовку педагогів, які навчатимуть учнів за новими, європейськими стандартами та на базі новітніх технологій. Зокрема, у травні відбувся тренінг для представників навчальних закладів на базі одного з партнерів проекту - швейцарської компанії Geberit. Паралельно триває робота над перекладом швейцарських навчальних матеріалів, які в якості орієнтирів будуть залучені до навчання українських учнів.

Що ж до навчання учнів на базі новітніх технологій, то в кожному професійно-технічному закладі будуть створені спеціальні навчально-практичні центри з новітнім устаткуванням за фінансової підтримки швейцарського уряду. Власне, оснащення шести професійно-технічних закладів, що є учасникам проекту, є метою третього компоненту українсько-швейцарського проекту.

Учасники засідання також обговорили труднощі, які виникали на початковому етапі проекту, з метою їхнього подальшого уникнення та скоригували графік і план діяльності на наступний період. Зокрема, у липні-грудні заплановані тренінги для координаторів майбутніх навчально-практичних центрів; вивчення педагогами європейських підходів у санітарно-технічній освіті, а також робота із закордонними посібниками для викладачів і студентів за участю швейцарського експерта; формування нових українських посібників для учнів та педагогів з урахуванням європейських підходів у санітарно-технічній освіті тощо.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux