• A-
    A+

Освітяни з Хмельниччини та Польщі поділилися з черкаськими колегами досвідом ефективного освітнього менеджменту в ОТГ

Опубліковано 01 лютого 2017 року о 18:00
Освітяни з Хмельниччини та Польщі поділилися з черкаськими колегами досвідом ефективного освітнього менеджменту в ОТГ
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Керівники опорних навчальних закладів, об’єднаних територіальних громад (ОТГ), органів управління освітою Черкащини стали учасникам семінару «Ефективне управління освітою в об’єднаних територіальних громадах», що відбувся на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Провели семінар-тренінг експерт Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Айдер Сеітосманов, експерт Шведсько-українського проекту Войтек Мархлевський, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля.

Айдер Сеітосманов сформулював ключові завдання реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка децентралізації в Україні». Також він представив увазі присутніх методичні рекомендації щодо створення системи управління освітою об’єднаних територіальних громад, які розроблені спільно з Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації.

Олег Фасоля розповів про досвід освітян Хмельниччини щодо адміністрування освітньої галузі області в умовах створення органів управління освітою в рамках об’єднаних територіальних громад. Слід зазначити, що наразі понад 40% населення області живуть на території новостворених ОТГ. На Хмельниччині сформовано 26 ОТГ, у рамках яких створено 16 органів управління освітою.

Освітянин означив методологію у підході до визначення функцій новостворених органів, їхньої співпраці з вже існуючими, представив моделі створення органів управління освітою зі збереженням певної вертикалі у виконанні освітніх повноважень та завдань діючих та створюваних органів управління освітою.

Войтек Мархлевський торкнувся питання оптимізації мережі навчальних закладів. Зокрема, польський колега зазначив, що оптимізація мережі ЗНЗ є унікальною можливістю громади, що впливає на одну з найбільш соціально значущих сфер – забезпечення дітей якісними освітніми послугами.

«Учні та батьки, особливо з сіл, де є необхідність підвезення дітей, повинні відчути, що вони стали вчитися в новій школі, в якій не тільки матеріальна база краща, а головне – більш якісна атмосфера навчання і демократична модель управління школою», – наголосив Мархлевський щодо завдань оптимізаційних процесів.

Окремо він назвав 5 основних кроків щодо здійснення оптимізації мережі ЗНЗ: визначення лідерів процесу оптимізації; збір та аналіз даних для оптимізації шкільної мережі; підготовка сценаріїв оптимізації; розроблення сценаріїв для змін у шкільній мережі; кампанія з інформування та залучення громадськості.

Захід відбувся в форматі відкритого діалогу, де учасники шведсько-українського проекту не тільки поділилися власним досвідом формування органів управління освітою у межах новостворених ОТГ, але й мали нагоду вислухати думки та пропозиції колег з Черкащини.


Довідково:

Проект «Підтримка децентралізації в Україні» реалізується за підтримки уряду Королівства Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку. Виконавцем проекту є компанія SKL International - підвідомча організація Шведської асоціації місцевих влад і регіонів (SALAR). Проект реалізується у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством фінансів України, Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації  та іншими.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux