Освітньо-наукове забезпечення діяльності правоохоронних органів і військових формувань України

Нещодавно у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулася VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітньо-наукове забезпечення діяльності правоохоронних органів і військових формувань України».
У конференції взяли участь представники Адміністрації Державної прикордонної служби України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Державної митної служби, Служби безпеки України, Національної гвардії України.
Також на заході були присутні представники Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді Національної безпеки і оборони України, ректори вищих навчальних закладів України та міста Хмельницького, провідні науковці з інших навчальних закладів та наукових установ України.
На початку конференції учасників та гостей привітали начальник управління ліцензування та акредитації Міністерства освіти і науки Андрій Шевцов та ректор Національної академії ДПСУ імені Богдана Хмельницького Олег Шинкарук.
На конференцію було подано тези виступів від представників із 62 навчальних закладів та установ України, серед яких 52 доктори та 204 кандидати наук. У роботі конференції взяли участь представники Навчального Центру імені Солдатів Прикордонного корпусу Прикордонної варти Республіки Польща м. Кентшин та надіслали тези науковці з Республіки Казахстан.
Учасники заходу обговорили стан та перспектив розвитку освіти і науки у вищих навчальних закладах, апробацію результатів наукових досліджень та обмінялися інформацією з питань освітнього та наукового ??абезпечення діяльності правоохоронних органів України. Серед найбільш актуальних проблем, які обговорювалися під час конференції, стали питання, які є у сфері забезпечення національної безпеки України, психологічні аспекти діяльності силових структур держави, модернізація фахової підготовки тощо.
Уперше на цій конференції, яка щорічно проводиться з 2008 року, було організовано роботу за напрямком «Фізична реабілітація». Основу для дискусії науковців на секції «Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я в сучасному суспільстві» склала доповідь на пленарному засіданні доктора педагогічних наук, професора Андрія Шевцова на тему: «Створення в Україні системи комплексної реабілітації військовослужбовців, які перебували в зоні проведення АТО».
Матеріали конференції надруковано у збірнику тез доповідей та може бути використано у науковій, навчальній та практичній діяльності правоохоронних органів і військових формувань України.