Освенцим - грізне застереження для всього людства

11 квітня у Військовому інституті було відкрито експозиційну виставку «Концтабір Освенцим – український вимір». Виставка була створена на базі фондів Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» із залученням матеріалів Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Державного архіву СБУ, родинного архіву художника З. Толкачова.
«Це один із найбільших нацистських таборів, у якому винищення людей було поставлено на технологічну основу. Про жертви однієї з найбільших нацистських фабрик смерті – українців концтабору Освенцим – розповідає експозиція виставки», ¾ зазначив у своєму вступному слові заступник начальника Військового інституту по роботі з особовим складом полковник Віктор Уліч.
В свою чергу голова Ради ветеранів Військового інституту полковник запасу Микола Дорохов проінформував курсантів про трагедію в’язнів концтабору Освенцим та героїв Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, як поставили крапку у цій кровопролитній битві народів.
«Аушвіц пов’язав долі багатьох людей, ця зловісна назва є зрозумілою в різних кутках світу, і, нарешті, найголовніше – залишається грізним застереженням для всього людства», ¾ сказав у своєму зверненні М. Дорохов.
За інформацією Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка