Олег Деревянко: Володіння комп’ютерними технологіями як базову навичку потрібно розвивати в усіх галузях
«Комп’ютерна наука – це базова навичка, яку потрібно розвивати не лише в самій галузі інформаційно-комунікаційних технологій, а й у знаннях з усіх галузей». На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки – керівник апарату Олег Дерев’янко під час парламентських слухань «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України» 3 лютого 2016 року.
За словами Олега Дерев’янка, з метою розвитку ІКТ в освіті Міністерство почало впроваджувати два важливі проекти. «Поки ми будемо реалізовувати системні зміни, перевчати 500 тисяч вчителів і викладачів, оснащати наші школи, нам потрібно реалізувати проекти, якими сьогодні вже займається Інститут модернізації змісту освіти», - зазначив заступник Міністра.
Перший проект – це «Академія навичок», що був розроблений в громадському середовищі та фінансується фондом Вишеградської четвірки. Цей проект спрямований на неформальну освіту, зокрема, навчання студентів і дорослих. Він містить вже близько 150 лекцій, півтори тисячі тестів від 40 відомих експертів з різних напрямків освіти і надалі буде розвиватися.
Другий проект, над яким працює Інститут модернізації змісту освіти МОН, це створення сучасної онлайн-платформи для дистанційної освіти школярів та обміну досвідом для вчителів. «Ця платформа дасть можливість навчат?? дітей з Криму або дітей, які залишаються на не контрольованих територіях, а також рівний доступ до найкращого освітнього контенту в Україні», - підкреслив заступник Міністра.
Олег Дерев’янко повідомив, що сьогодні перед Міністерством освіти і науки стоїть завдання розробити концепцію розвитку ІКТ в освіті. З цією метою при Міністерстві буде створена експертна рада.
Окрім того, Міністерство пропонує внести зміни до Постанови КМУ № 65 від 01.03.2014, що дозволять відновити державно-цільові програми в галузі ІКТ в освіті і закупівлі навчальними закладами сучасної комп’ютерної техніки, обладнання і програмного забезпечення.
Заступник Міністра звернув увагу на забезпечення фінансуванням розробки онлайн-платформи для дистанційної освіти школярів, а також необхідність зміни Міністерством охорони здоров’я спільно з МОН Державних санітарних правил та норм щодо облаштування та використання навчальними закладами комп’ютерної техніки в освітньому процесі відповідно до кращих світових практик.
Слід зазначити, що проведення парламентських слухань щодо галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвитку інформаційного простору України обумовлено необхідністю комплексного вивчення стану проведення реформ в галузі, передбачених низкою документів. Ініціатором слухань став Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку. Готуючись до слухань, Уряд розробив інформаційно-аналітичний матеріал, вже на підготовчому етапі було окреслено коло питань і в основному сформовано бачення пріоритетів, а також проблем, які потребують негайного вирішення.
В парламентських слуханнях взяли участь народні депутати України, представники центральних органів державної влади, провідні вчені, представники галузевих підприємств, освітяни.
Завантижити презентацію
Докладніше про парламентські слухання за посиланням: http://gska2.rada.gov.ua/zakon/new/par_sl/SL030216.htm