На Одещині обговорили шляхи впровадження мультилінгвальної освіти

15 квітня 2015 року у рамках спільного проекту Міністерства освіти і науки України та Румунського Інституту Миру (ПАТРІР) «Мультилінгвальна освіта в Україні», за сприяння департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів розпочато роботу дводенних регіональних консультацій для координаторів та учасників проекту від Одеського регіону.
Метою проекту є застосування моделей мультилінгвальної освіти в навчальних закладах України, адже виклики сучасного світу впливають на те, що питання мовної та культурної самобутності людини набирає фундаментального значення. Це особливо важливо у добу змін, які відбуваються в Європі та Україні, коли увага зосереджена на питанні європейської інтеграції. Мультилінгвальна та полікультурна освіта, як складова сучасної освіти, вимагає від людини вміння спілкуватися кількома мовами.
25 кращих педагогів Одещини, серед яких представники м. Одеси, Ізмаїльського, Болградського, Ренійського, Саратського, Овідіопольського, Кілійського районів, під час обговорення у фокус-групах обміняються досвідом роботи у мультилінгвальному середовищі, розглянуть технологію вивчення декількох іноземних мов та мов національних меншин в умовах одного навчального закладу.
У роботі семінару беруть участь Андрій Трубчак, координатор проекту в??д ПАТРІР (Румунія), Лігіта Гріуле, експерт з мультилінгвальної освіти, викладач факультету педагогіки, психології та мистецтв Університету Латвії, Юлія Тищенко, голова Ради правління Українського незалежного центру політичних досліджень.
За інформацією департаменту освіти і науки Одеської ОДА