Металообробка, аграрні технології та автомобільний транспорт: на Волині відкрили інноваційні майстерні в профтехах

У межах державного проєкту «100 майстерень» Міністерство освіти і науки спільно з партнерами продовжує розвивати й оновлювати навчально-практичні центри та лабораторії, адже це важливий крок до формування сучасної професійно-технічної освіти, яка відповідає викликам часу та потребам регіонального ринку праці.
У Луцьку на базі закладу профтехосвіти від червня 2025 року працює навчально-практичний центр сучасних технологій, який готує фахівців за професією верстатник широкого профілю. Це вже другий навчально-практичний заклад із металообробки, відкритий на Волині.
Новостворений центр оснащено сучасним промисловим обладнанням, зокрема: токарно-гвинторізними верстатами, фрезерними верстатами, плоскошліфувальним верстатом, токарним верстатом із числовим програмним керуванням (ЧПК), стрічковою пилою, свердлувальними верстатами.
Автор фото - Волинська ОВА
Окрім підготовки учнів, центр стане майданчиком для перепідготовки дорослого населення, організації майстер-класів, стажувань, семінарів, а також курсів підвищення кваліфікації для педпрацівників.
Загальна вартість створення центру — понад 14 млн гривень: 9 млн грн — кошти державного бюджету; 3 млн грн — кошти бюджету Луцької міської ради; понад 2 млн грн — фінансування зі спеціального фонду навчального закладу.
Автор фото - Волинська ОВА
Вагомий внесок у реалізацію проєкту зробили й представники бізнесу, зокрема підприємство «Модерн-Експо». Це одне з найбільших виробництв у Волинській області, що виготовляє торговельне обладнання для супермаркетів, поштомати для «Нової пошти» та експортує їх у десятки країн. Підприємство — головний замовник робітничих кадрів за спеціальністю верстатник широкого профілю, тому зацікавлене в ефективній підготовці майбутніх працівників, адже з такими сучасними майстернями навчання максимально наближене до потреб ринку. Це успішний приклад того, як працює синергія освіти, держави та бізнесу.
Окрім цього, ще два центри запрацювали у Волинській області:
- у місті Володимирі на базі закладу, що готує трактористів-машиністів та слюсарів з ремонту сільськогосподарської техніки тощо.
- ще один — модернізовано. У ньому готують фахівців у галузі автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва.
Оновлення та облаштування центрів відбувається в межах проєкту «100 майстерень», який реалізований за фінансування державного й місцевого бюджетів. На сьогодні 68 майстерень відремонтовано та відкрито за кошти з субвенції 2024 року (549 млн грн).