МАН допоможе країнам африканського континенту розвивати науку, техніку, інжиніринг та математичну освіту

Мала академія наук, ГО «ЄвроМАН» та Африканська рада в Україні співпрацюватимуть в галузі науки, техніки, інжинірингу і математичної освіти. Це, зокрема, передбачено Меморандумом про взаєморозуміння, який сторони підписали 6 березня.
У документі зазначено такі форми співпраці, як організація та участь у конференціях, школах і семінарах, офіційні візити делегації МАН і ЄвроМАН до африканських країн-партнерів та підготовка доповідей з рекомендаціями щодо реформування їхніх систем освіти тощо.
Наразі такими країнами обрано Гвінею, Того і Кот-дʼІвуар.
«Міністерства цих країн зацікавлені в тому, щоб ми проаналізували їхню систему роботи з обдарованими дітьми, STEM-освіти, наукової і позашкільної освіти, підготували рекомендації щодо того, як можна реалізувати у них подібні до наших рішення», – розповів директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий.
За словами президента Африканської ради в Україні Ісса Садіо Діалло, сьогодні в Африці наука й освіта необхідніші, ніж у будь-якій іншій частині світу.
«Природні ресурси і люд??ький потенціал дають підстави вважати, що континент може бути не гіршим, ніж інші. Але відсутність належної освіти і відповідних знань є основою відставання Африки від інших континентів», – зауважив Ісса Садіо Діалло.
Він також додав, що вражений результатами діяльності Малої академії наук і її досвід треба впровадити для африканських країн.
Варто відзначити, що Мала академія наук та ГО «ЄвроМАН» розпочали співпрацю з африканським континентом під егідою ЮНЕСКО, адже розвиток Африки є одним з пріоритетів цієї організації.
«Відомо, що в межах реалізації Цілей сталого розвитку 2016–2030 ЮНЕСКО вважає необхідним забезпечити належну якість освіти для всіх. Тому дуже важливим напрямком діяльності нашої організації є розвиток партнерських відносин з державними та недержавними організаціями країн Африки», – зазначив директор ГС «Європейська мала академія наук» Євген Кудрявець.
Цю співпрацю пан Євген бачить у формуванні компетентних рекомендацій з розвитку системи освіти та обміні досвідом між Україною та африканськими країнами, а також у розробленні навчальних програм, розрахованих на обдарованих учнів старших класів та їхніх педагогів.
«Я не скажу, що відразу буде результат, бо, на жаль, в Африці дуже багато людей звикли лише до того, до чого вони доторкнулися, що бачили і що знають. Вони не одразу зможуть підхопити ідею і вважати, що це реально. Доведеться чекати, щоб отримати конкретний результат. Але я впевнений, що він буде. На сьогодні в людей з’явилося усвідомлення того, що треба здобути освіту: без освіти практично нема чого розвивати», – підкреслив Ісса Садіо Діалло.
Меморандум підписано на п’ять років. Незабаром МАН і ЄвроМАН розпочнуть оформлення документів, необхідних для організації співпраці. Перший візит до континенту планується влітку цього року.