• A-
    A+

Лілія Гриневич: МОН підтримує ініціативу приєднання України до Декларації про безпеку шкіл

Опубліковано 28 вересня 2017 року о 15:13
Лілія Гриневич: МОН підтримує ініціативу приєднання України до Декларації про безпеку шкіл
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

В умовах збройного конфлікту всім дітям потрібно гарантувати безпеку та можливість навчатися, тому МОН підтримує ініціативу приєднання України до Декларації про безпеку шкіл. Про це зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час круглого столу «Декларація про безпеку шкіл: як захистити право на освіту в умовах збройного конфлікту» сьогодні, 28 вересня 2017 року.

Захід було організовано спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), організацією Save the Children та Кластером з питань освіти.

«Міністерство освіти і науки підтримує всі базові цінності Декларації. Нашими завданнями в умовах збройного конфлікту є відновити освітню інфраструктуру, забезпечити психологічну реабілітацію учнів, батьків і вчителів, сприяти проведенню тренінгів з безпеки та охорони здоров'я тощо», – розповіла Міністр.

За словами Лілії Гриневич, діти є найбільш вразливою категорією суспільства, яка страждає під час воєнного конфлікту. Вони позбавляються права на доступ до якісної освіти та права на належні умови навчання.

«Ми маємо справу з різними категоріями дітей. Є діти, які стали вимушеними переселенцями. Їм потрібна інтеграція в нове середовище та психологічна реабілітація. Є ті діти, які залишилися в зоні розмежування. Ми маємо надати їх всебічну допомогу та відновити освітню інфраструктуру. Є діти, які перебувають на захоплених територіях. Для них ми пропонуємо дистанційні курси підготовки до ЗНО. А також створюємо пільгові умови вступу до вишів, щоб вони мали шанс отримати якісну освіту в Україні»,  – підкреслила Лілія Гриневич.

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс наголосила, що приєднання України до Декларації покаже світовій спільноті готовність нашої держави надати безпечну освіту всім українцям.

«Близько 200 000 дітей, молоді та освітян із східної України, які постраждали від конфлікту, потребують безпечного та захищеного середовища у школах для навчання та відновлення. Приєднання до Декларації продемонструє усьому світу зобов'язання України надати безпечну та якісну освіту всім українцям, особливо з урахуванням реформ», - відзначила пані Джованна Барберіс.

«Ми зможемо уникнути майбутніх конфліктів, якщо будемо виховувати своїх дітей у дружньому та безпечному середовищі, адже школа – це місце, де починається їх майбутнє. Приєднання до Декларації, свідчить про розуміння того, що школи є цивільними об'єктами, і їх не слід атакувати або використовувати у військових цілях. Ми впевнені, що цей підхід може врятувати життя багатьох дітей під час конфлікту», - підкреслив Мікеле Чечере, Голова представництва міжнародної неурядової організації Save the Сhildren International в Україні.

Довідково: Декларація про безпеку шкіл була відкрита для приєднання країн на міжнародній конференції, організованій урядом Норвегії в Осло 28-29 травня 2015 року. Нині її схвалили 69 країн. Документ надає державам можливість висловити широку політичну підтримку до захисту закладів освіти від атак, зокрема, шляхом схвалення і використання Вказівок із захисту шкіл та університетів від використання у військових цілях під час збройного конфлікту.

Приміром, учасники Декларації мають робити все можливе на національному рівні для  збору достовірних даних про напади на освітні установи, про жертви нападів та про військове використання шкіл та університетів під час збройного конфлікту, проводити розслідування ймовірних порушень чинного національного та міжнародного права і, за необхідності, належним чином притяга??и винних до відповідальності.

З повним текстом Декларації можна ознайомитися за посиланням.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux