• A-
    A+

Конкурс ідей Федерального Міністерства освіти та дослідженнь Німеччини на тему побудови та розвитку інноваційних науково-дослідницьких мереж з партнерами у країнах Дунайського регіону

Опубліковано 20 липня 2015 року о 18:28

Федеральне Міністерство освіти та дослідженнь Німеччини оголосило конкурс ідей на тему побудови та розвитку інноваційних науково-дослідницьких мереж з партнерами у країнах Дунайського регіону ((Боснія і Герцеговина, Республіка Болгарія,Республіка Хорватія, Республіка Молдова, Чорногорія, Австрійська Республіка, Румунія, Республіка Сербія, Словацька Республіка, Республіка Словенія, Чеська Республіка, Україна та Угорщина). Ця грантова підтримка відбуватиметься у рамках Стратегії Федерального уряду щодо інтернаціоналізації науки та досліджень.

Програма Федерального міністерства спрямована на підтримку німецьких ВНЗ, дослідницьких установ та підприємств (особливо малих та середніх) у створенні мережі з провідними дослідниками країн Дунайського регіону задля спільної розробки коопераційних стратегій та проектів.

У рамках програми підтримуватиметься побудова та розвиток науково-дослідницьких мереж, а саме їх інтернаціоналізація з партнерами країн Дунайського регіону у сферах стратегії Федерального уряду стосовно високих технологій, що потребують окремої допомоги (клімат/енергія, здоров’я/харчування, безпека, мобільність, комунікації), та з приводу ключових технологій,  які направлені на дані проблемні сфери. Співпраця та інтернаціоналізація стосуються також відповідних тематичних сфер науково-дослідницьких програм ЄС, наприклад „Горизонту 2020”.

Відповідно до цілей програми підтримки створення науково-дослідницьких мереж між інституціями, у їх побудові та розвитку мають брати участь принаймні три партнери з регіонів верхньої та нижньої течії Дунаю:

  • Німецький партнер, додатково принаймні один партнер
    • з країн верхньої течії – Хорватії, Австрії, Словаччини, Словенії, Чехія, Угорщини - та принаймні один партнер
    • з країн нижньої течії – Боснії і Герцеговини, Болгарії, Молдови, Чорногорії, Румунії, Сербії, України.

Тривалість отримання допомоги складається з 2-х послідовних фаз підтримки, кожна з яких триває 12 місяців. Після успішного завершення першої фази підтримки та позитивної оцінки успішності подальшої реалізації проекту, виконавці отримують фінансування для проведення другої фази проекту. Подача документів на фази підтримки відбувається одночасно.

  • Фаза підтримки 1: Створення та розвиток мережі

Перша фаза підтримки тривалістю, як правило, до 12 місяців служить для створення нової мережі, або розвитку існуючої мережі НДДКР з партнерами з Придунайських країн. Метою фази є створення стійких мережевих структур. Наприкінці цієї фази учасники мережі мають підписати договір щодо процедури співробітництва всередині мережі, наприклад, у формі меморандуму про взаєморозуміння .

  • Фаза підтримки 2: Ініціація конкретних НДДКР проектів

Під час другої фази підтримки тривалістю, як правило, до 12 місяців необхідно вжити конкретних заходів для забезпечення подальшого фінансування мережі. Це може бути конкретний конкурс в рамках європейських програм сприяння, а також в рамках EUREKA; національної або регіональної програми сприяння (наприклад, Європейського територіального співробітництва INTERREG, інструментів допомоги з залученням IPA), в яких мережа матиме намір участі. Це також можуть бути ??аявки на виконання НДДКР від приватних та державних замовників.

Під час першої фази відбору до 18 вересня 2015, 12:00 год. середньоєвропейського літнього часу необхідно подати проектну заявку німецькою або англійською мовами за допомогою електронного інструменту PT-Outline. У разі подачі заявки англійською мовою, апліканти мають додати до неї резюме німецькою мовою.

Реалізацією цього заходу підтримки BMBF займається Міжнародне бюро. Відповідальна контактна особа:

Dr. Ralf Hagedorn

E-Mail: [email protected]

Телефон: 02 28-38 21-14 92

Телефакс: 02 28-38 21-14 90

Дізнайтеся більше за посиланням www.bmbf.de//foerderungen/28840.php (німецькою) та http://www.bmbf.de/pubRD/BMBF_Danube_Region_Call_2015.pdf (англійською)

Джерело: Експерт з питань кооперації в області наукових досліджень ДЕінтернаціональ, Україна

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux