Гросмейстер Йосип Дорфман розповідав студентам ЖДТУ як побудувати успішну кар’єру шахіста

Секретами свого професійного успіху зі студентами Житомирського державного технологічного університету поділився відомий у всьому світі шахіст, гросмейстер, заслужений тренер ФІДЕ Йосип Дорфман.
Він народився, виріс в Житомирі, здобувши освіту інженера-механіка у Житомирській філії КПІ, а нині – ЖДТУ. У виші досі працюють його друзі. Зокрема, Георгій Виговський, з яким разом навчалися, нині займає посаду проректора з науково-педагогічної роботи університету. Саме він представив студентам Йосипа Дорфмана під час візиту гросмейстера до ЖДТУ.
Відомий гість розповів про студентське життя й тренерську роботу, особливості становлення як спортсмена.
Зізнається, що у його житті було кілька шансів, якими він скористався і врешті-решт став тим, ким став. Згадує, що після навчання працював у Києві за фахом, потім було кілька років армії, життя у Львові, змагання різного рівня та переїзд за кордон.
В 1990-ті роки Дорфман емігрує до Франції, перебуває в п'ятірці найкращих шахістів, чемпіон цієї країни, гравець її збірної на Шахових Олімпіадах у різні роки. Додає, що у СРСР такої можливості брати участь в олімпіадах не мав. Власне, реалії того часу у буквальному значенні цього слова «закривали двері» шахісту на багато можливостей.
Під час зустрічі зі студентами ЖДТУ Йосип Дорфман відзначає, що у будь-якій справі важливий талант людини. Бувають випадки, коли його відсутність компенсують важкою і наполегливою працею.
Шахи називає системою, де треба аналізувати фактори, які необхідно завчасно передбачити й користуватися ними. У шахах є простір і час, які з’являються і зникають. На думку Дорфмана, шахи – як життя, адже там і там необхідно діяти тут й зараз, існує фактор часу.
На сьогоднішній день шахіст переважно займається тренерською роботою, працюючи за комп’ютером, адже сучасні програми дозволяють максимально скоротити відстань між тренером та учнем, наблизивши все до реальної ситуації.
Дорфман дав пораду студентам: привчати себе до того, що будь-яка робота має бути закінчена, принаймні для самого виконавця.
За повідомленням прес-служби ЖДТУ