ЄС є найбільшим стратегічним партнером МОН, – Андрій Вітренко під час конференції «Виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом 2015 – 2020»





24 червня 2021 року заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко взяв участь у конференції «Виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом 2015 – 2020», зокрема, у панельній дискусії «Україна в програмах та проєктах ЄС».
Під час заходу було презентовано результати участі України в освітніх та наукових програмах, фінансованих ЄС, та визначено плани щодо долучення до майбутніх спільних проєктів та ініціатив.
Від імені Міністерства освіти і науки України Андрій Вітренко висловив вдячність Представництву ЄС в Україні за багаторічну співпрацю та значну допомогу, яку Євросоюз надає Україні впродовж останніх років для підтримки процесу реформ у сферах освіти і науки.
«Наявність такого надійного партнера як Європейський Союз дозволяє з впевненістю стверджувати про уже сформовані міцні, дружні, засновані на довірі відносини та унікальну можливість отримання всебічної підтримки на шляху європейської інтеграції України. ЄС є найбільшим стратегічним партнером Міністерства», – зазначив Андрій Вітренко.
Він поінформував про успіхи та результати участі України в програмах та проєктах ЄС. За його словами, завдяки сприянню європейської сторони реалізується низка проєктів, які стали невід’ємною складовою ключових реформ у сфері освіти і науки:
- Програма Еразмус+ (вища освіта);
- EU4Skills (професійна освіта);
- «Навчаємось разом» (Нова українська школа);
- «Підтримка ЄС для переміщених навчальних закладів на сході України»;
- «Архітектура реформ в Україні» (команда підтримки реформ);
- «U-LEAD з Європою» (децентралізація);
- «Дім Європи» (культурні та освітні проєкти);
- «Горизонт 2020» (наука).
Заступник Міністра зазначив, що нещодавно, 25 березня цього року, Європейська Комісія офіційно оголосила про відкриття нової Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. Нова Програма буде не лише міжнародною, але й більш інклюзивною, цифровою та екологічною. Основна її мета – сприяння академічній мобільності у сфері освіти та професійного розвитку.
За сприяння ЄС з листопада 2020 року до травня 2021 року Міністерством було проведено три етапи технічних консультацій з Європейською Комісією щодо долучення України до наступної рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програми з досліджень та навчання «Євратом». На червень – липень 2021 року заплановано обговорення попереднього тексту угоди про участь України у програмі «Горизонт Європа» та початок офіційного етапу переговорного процесу.
Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет презентував структуру Національного технопарку з підвищення якості освіти.