Електронні журнали в закладах вищої освіти стають зручнішими й доступнішими

Заклади вищої освіти працюють над тим, щоб зробити електронні журнали успішності й інші інструменти діловодства доступнішими та зручнішими для студентів, викладачів й адміністрації. Наприклад, в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова використовують Google Workspace for Education, що дає змогу студентам швидко й оперативно отримувати інформацію.
Для студентів із порушеннями зору рекомендується безплатне програмне забезпечення NVDA, яке читає текст з екрану, та мобільний застосунок Lookout від Google. Lookout у режимі реального часу описує об'єкти, які «бачить» через камеру телефону, застосунок доступний українською.
У Національному університеті фізичного виховання і спорту України впроваджено інформаційну систему для управління освітнім процесом, яка дає змогу працювати з електронними журналами в зручному інтерфейсі. Також університет удосконалює систему для студентів із вадами зору за допомогою спеціального програмного забезпечення.
Ці заходи спрямовано на поліпшення освітнього досвіду для всіх учасників освітнього процесу.
Освітня безбар’єрність реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативою першої леді Олени Зеленської.