Батьки восьмикласників не повинні купляти підручники самостійно – держава надрукувала 120 % накладу від реальної потреби

Друк підручників для восьмих класів, який було здійснено за кошти державного бюджету, повністю завершено. Вже 87,1% підручників доставлено до департаментів/управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, які мають надати книжки школам.
Загалом було надруковано 120 % примірників підручників від реальної потреби. Із 20 % формуватимуться спеціальні резервні фонди, з яких можна буде добрати підручники у разі потреби. Наприклад, якщо наступного року кількість восьмикласників у певній школі збільшиться.
Майже повністю доставили підручники для 8 класів Сумській – 92,8%, Херсонській - 91,2%, Чернігівській - 91,2%, Харківській - 90,7%, та Чернівецькій – 90,2%, областям.
У випадку, якщо у вашій школі досі немає підручників для 8 класу, варто звертатися до департаменту/управління освіти і науки вашої обласної держадміністрації – можливо, вони ще не встигли передати підручники школі.
Натомість недостатнім залишається забезпечення підручниками учнів 4 та 7 класів. Ця проблема тягнеться з попереднього 2015/16 навчального року. В минулому році підручники для 4 та 7 класів друкувалися на засадах співфінансування – 50% було виділено з державного бюджету, інші 50% мали додати з місцевих бюджетів. Свою половину підручників - за кошти з державного бюджету - Міністерство освіти і науки надрукувало в повному обсязі і доставило в регіони.
Друк та доставка решти підручників - відповідальність місцевих органів влади. 100% підручників для дітей свого регіону забезпечила лише Вінницька область. У середньому по Україні місцеві органи влади забезпечили підручниками школярів 4 класу на 71,87%, учнів 7 класу – на 72,58%.
При цьому дві області забезпечили дітей підручниками менше ніж на половину: Дніпропетровська – 45,39% підручників для 4 класів та 45,49% для 7 класів; Львівська – 49% підручників для 4 класів та 46% для 7 класів.
У тому разі, якщо дитина навчається не у 4, 7 або 8 класах, усі підручники повинні бути в школі, адже за ними навчалися ще й у попередні роки. Якщо підручників все одно не ви??тачає, школа може звернутися до обласних держадміністрацій, у яких є резервні фонди підручників. Крім того, якщо резервний фонд обласних держадміністрацій вичерпано, можна звернутись напряму до Інституту модернізації змісту освіти – там також є резервний фонд.
Зі звітом, наданим областями, щодо забезпечення підручниками учнів 4 і 7 класів станом на 9 вересня 2016 року, а також відповідним звітом по підручниках для 8 класу можна ознайомитись на сайті МОН.
Нагадуємо, що в наступному році за оновленими програмами друкуватимуться підручники для 9 класів. Зміни до навчальних програм для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів схвалила Колегія МОН 9 вересня 2016 року.