28 археологічний сезон ЗНУ відзначився знахідкою поховання скіфської жінки-воїна

Археологи Запорізького національного університету – студенти та випускники історичного факультету під керівництвом доцента кафедри історії України, завідувача навчально-наукової лабораторії археологічних досліджень Геннадія Тощева й доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Світлани Андрух – завершили свій 28 польовий сезон. За словами самих істориків, він – один із найвдаліших і найпро??уктивніших за кількістю історичних знахідок за останні 20 років археологічної практики для представників нашого ВНЗ.
Найбільш вражаюча знахідка чекала на археологів у кургані, створеному в часи скіфів: у ньому розкопали два поховання. Головне з них містилося в катакомбах, навколо нього був виритий рів. Саме тут історики відшукали уламки грецької амфори, орієнтовно, створеної наприкінці V століття до н.е. Перед цим вчені ЗНУ відшукали амфору лише у 1996 році, тож значення цієї знахідки важко переоцінити. Саме ж поховання, як на це вказують знайденні артефакти, належало жінці-воївниці.
Археологи продовжили досліджувати Мамай-гору – могильник, що містить поховання від бронзової доби до середньовіччя. Так, під час дослідження Ногайського могильника історики знайшли в похованні, орієнтовно датованому XV століттям н. е., інвентар, а це – надзвичайно рідкісне явище для ногайців. Тут відшукали наконечник стріли, дитяче брязкальце, зроблене з кістки, та багато інших предметів, пов’язаних із поховальними спорудами.
Крім того, історики розкопали два кургани. В одному, створеному в бронзову епоху, вони віднайшли вісім поховань, найстародавніше з яких належить до ямної культури (ІІІ тис до н.е.), а найновіше – до епохи середньовіччя. У цьому кургані були знайдені керамічні вироби та залізний меч.
За інформацією ЗНУ