27 березня до ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» завітала делегація з Республіки Польща

ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» відвідала польська делегація у складі Єви Твардовської, провідного спеціаліста регіонального відділення Польського товариства глухих в місті Лодзь, к.п.н. Наталії Адамюк, старшого наукового співробітника Лабораторії жестовоії мови Інституту спеціальноії педагогіки НАПН України, Марії Андрієнко, лідера Молодіжної ради нечуючих України та перекладачів жестової мови.
Знайомство з досвідом підготовки нечуючих студентів у Київському коледжі легкої промисловості відбулося за ініціативи та підтримки Центрального правління Українського товариства глухих, зокрема першого заступника голови ЦП УТОГ Ірини Чепчиної.
ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» у 1958 році першим розпочав підготовку спеціалістів з числа нечуючої молоді. У зв'язку з цим, Коледж довгі роки плідно співпрацює з УТОГом. За ці роки заклад набув величезного досвіду у навчанні студентів з особливими потребами, яким завжди із задо??оленням ділиться, а також намагається впровадити передові сучасні технології. На Міжнародній виставці ВНЗ України та зарубіжжя «Освіта та кар'єра – 2014». Коледж нагороджено золотою медаллю в номінації «Компетентний підхід в освітній діяльності вищої школи» за напрямом «Організація діяльності навчального закладу I-II р.а. в умовах впровадження інклюзивної освіти».
У програмі відвідування Коледжу була запланована зустріч з директором Ганною Щуцькою, яка розповіла про історію закладу, проблеми сьогодення та плани на майбутнє. Гості були задоволені роботою Коледжу, інноваційним підходом до навчання студентів з особливими потребами, їх оптимістичними настроями. Відвідувачам була запропонована екскурсія по Коледжу, яка розпочалася зі спортивної зали, де тренувалася збірна команда нечуючих студентів з волейболу. Взагалі, спортивні досягнення наших нечуючих спортсменів давно вже відомі не тільки за межами навчального закладу, але й за межами України. Волейбольна команда дівчат та хлопців входить до складу збірної України. Зараз студенти готуються до чемпіонату Європи. А на Міжнародних Дефлімпійських іграх у Болгарії студенти Коледжу вибороли 7 золотих та 3 бронзові медалі.
З цікавістю польські гості ознайомилися з дослідно-виробничими центром, де студенти на практиці втілюють в життя набуті теоретичні знання. У взуттєвому цеху нечуючі студенти спеціальності «Виготовлення виробів із шкіри» продемонстрували самостійно спроектоване і виготовлене взуття. Під час бесіди студенти ставили багато питань стосовно навчання, працевлаштування нечуючих студентів у Республіці Польща. Гостей запросили на відкрите заняття рукоділля, яке проводилося для нечуючих дівчат спеціальності «Швейне виробництво» у швейному цеху. Студенти підготували пам'ятні подарунки, вишиті власноруч.
Після спілкування зі студентами відбувся круглий стіл за участі гостей, адміністрації та перекладачів-дактилологів Коледжу, на якому обговорювались різні актуальні питання, що стосуються особливостей роботи з нечуючими студентами. Насамперед проблеми перекладання жестовою мовою, роботи тандему «перекладач-викладач», умови для обміну досвіду між студентами. Польські та українські сторони обмінялися досвідом методики викладання комп’ютерних дисциплін. Єва Твардовська 16 років працює в товаристві глухих Республіки Польща і займається пошуком ідей та реалізацією проектів щодо реабілітації та соціалізації нечуючої молоді. Саме зараз пані Єва приїхала, щоб обговорити нові проекти співробітництва. Вона розповіла про польські програми підтримки демократичних змін в країнах східної та центральної Європи. Зокрема, йшлося про Програму «RITA», яка є ініціативою Польсько-Американського Фонду Свободи, реалізованої за підтримки Фонду «Освіта для демократії». В рамках Програми має місце популяризація ідеї міжнародного співробітництва, діалогу культур.
Зустріч мала не тільки ознайомлювальний характер, була надзвичайно корисною і пізнавальною та мала практичний результат. Досягнуто певних домовленостей, зокрема, йшлося про можливість відвідування майстер-класів для перекладачів-дактилологів у Польщі, проведення спільних семінарів, також щодо участі Коледжу в міжнародний програмі. Сторони виявили наміри щодо подальшої спільної діяльності та висловили впевненість у тому, що українсько-польські зустрічі матимуть конкретне продовження і взаємовигідні результати.
За інформацією ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості»