• A-
    A+

11 педагогічних університетів стали учасниками проекту «Шкільний вчитель нового покоління»

Опубліковано 10 червня 2016 року о 09:44
11 педагогічних університетів стали учасниками проекту «Шкільний вчитель нового покоління»
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Якою має бути нова школа і яка роль вчителя у майбутній школі обговорили представники Міністерства освіти і науки, Британської Ради в Україні, педагогічних університетів під час презентації спільного «Шкільний вчитель нового покоління».

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей директор навчального центру та екзаменаційних служб Британської Ради в Україні Пол Кім, заступник директора Британської Ради в Україні Наталя Василюк, представники Міністерства освіти і науки України, вищих навчальних закладів, які беруть участь у проекті «Шкільний вчитель нового покоління».

Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що сьогодні Міністерство працює над створенням нової української школи, з новим змістом, з новими цілями. Разом з тим, успіх цієї реформи значною мірою залежить від вчителя, його фахової підготовки. «Без зміни цінностей, без зміни ставлення вчителя до наших учнів ми не змінимо школу», - підкреслив Павло Хобзей.

Сьогодні особливої уваги потребує ланка в системі вищої освіти – підготовка вчителя. За словами заступника Міністра, університети мають академічну автономію, що дає їм можливість запроваджувати програми, не чекати певної вказівки зверху. Вищі навчальні заклади можуть використати у підготовці вчителів допомогу і напрацювання міжнародних організацій. Саме тому проект «Шкільний вчитель нового покоління», напрацьований практиками і міжнародними експертами Британської Ради, має вирішити питання здобуття педагогічного фаху та підготовки нового вчителя, який здатний вирішувати завдання школи.  

Директор навчального центру Британської Ради в Україні Пол Кім зазначив, що проект «Шкільний вчитель нового покоління» – це один із кроків викладання англійської мови в Україні. Викладачі розробили типову програму підготовки вчителів англійської мови «Методика навчання англійської мови». «Метою цієї нової програми – є підготовка студентів, які хочуть стати вчителями англійською мови, таким чином, щоб від самого початку свого навчання вони керувалися комунікативним підходом, що дає можливість використовувати більше часу на практику іноземної мови, а не аудиторної теорії», - пояснив Пол Кім.

Окрім того, програма містить навички 21 століття, які надають можливості послуговуватися англійською мовою в житті. На думку директора навчального центру Британської Ради, зміни не відбудуться швидко, але дуже важливо, що від самого поча??ку учасники проекту залишилися відданими принципам цієї реформи і працювали заради змін.

Як розповіла один із авторів проекту, викладач Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Олена Змієвська, програма додипломної підготовки вчителя англійської мови складається з шести модулів. Це той шлях, який студенти мають пройти від учнів, що вивчають мову, до вчителів, що її навчають.

У 2016/2017 навчальному році до цього програмного курсу приєднаються 11 університетів: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; Житомирський державний університет імені Івана Франка; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького; Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова; Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя; Рівненський державний гуманітарний університет; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Ці вищі навчальні заклади продовжать пілотний проект у 2018-2019 роках для забезпечення безперервного досвіду. За впровадженням програми буде здійснюватися моніторинг, за результатами якого всім університетам, що готують учителів англійської мови, буде пропонуватися приєднуватися до програми.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux