• Людям з вадами зору
  • A-
    A+
  • English

5. Міжнародна програма EUREKA



Міжнародна європейська інноваційна науково-технічна програма EUREKA (далі - програма EUREKA) - провідна відкрита платформа для міжнародного співробітництва в сфері інновацій.

У 2008 році Україна стала повноправною частиною Програми EUREKA. Цю подію можна вважати одним із досягнень в контексті інтеграції нашої країни до Європейського дослідницького простору. Програма ЕUREKA відображена в оновленій дорожній карті інтеграції України до ЄДП, затвердженій наказом МОН України (від 10.02.21 р. №167), а саме пріоритет 5а ціль 2: «забезпечення доступу до фінансових ресурсів для впровадження результатів наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок у координації з європейськими програмами».

Функціонування Програми EUREKA в Україні здійснюється відповідно до Заяви про членство України в Програмі EUREKA (від 09.06.2006 р). та Закону України «Про ратифікацію Заяви про членство України в Міжнародній європейській інноваційній науково-технічній програмі «EUREKA» від 01.10.2008 р. №610-17. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.01.2015 р. №29 Міністерство визначено відповідальним центральним органом виконавчої влади на виконання зобов'язань, що випливають із членства України в Програмі EUREKA.

Основною метою участі України в Програмі EUREKA є інтенсифікація впровадження вітчизняних інноваційних науково-технічних розробок у виробництво, надання підтримки найталановитішим українським учасникам проектів Програми EUREKA для здійснення конкурентоспроможних на світовому ринку досліджень та розробок невійськового призначення. Програма EUREKA сприяє розробленню конкурентної продукції, впровадженню новітніх технологічних процесів у виробництво, наданню послуг високої якості, розширенню міжнародного науково-технічного співробітництва, залученню промислових та дослідних установ до виконання спільних інноваційних розробок.

У червні 2020 року Україна вперше долучилась до ініціативи EUREKA Globalstars у рамках Програми EUREKA, що дозволило командам українського бізнесу, наукових установ та вишів взяти участь у спільному конкурсі проектів між країнами-членами Програми EUREKA та Сінгапуром. Конкурс проходив у два етапи: на міжнародному та державному рівні. На держаному рівні до організації проведення конкурсу до Міністерства освіті і науки України долучився Український фонд стартапів. За результатами узгоджувальної наради представників країн, що долучились до участі в ініціативі Singapore EUREKA Globalstars було вирішено підтримати один українсько-сінгапурський проєкт. З боку України команда вітчизняних інноваторів отримала  грант у розмірі 50 тис. доларів США для участі в міжнародній колаборації, старт реалізації проекту розпочався у травні 2021 року.

Щороку, восени з метою популяризації Програми EUREKA Міністерство проводить інформаційно-комунікативний захід «Eureka info day». У 2020 році Міністерство надало державну фінансову підтримку на реалізацію 4 мережевих проектів Програми EUREKA.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux