Рада з питань співпраці з органами студентського самоврядування закладів вищої освіти при МОН України
Раду з питань співпраці з органами студентського самоврядування закладів вищої освіти при Міністерстві освіти і науки України (далі – Рада) створено як дорадчий орган при МОН, зокрема з метою сприяння реалізації права і можливості студентів (курсантів) у розвʼязанні питань навчання, побуту, захисту прав та інтересів, участі в управлінні закладами вищої освіти.
Рада у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, МОН, Положенням про Раду з питань співпраці з органами студентського самоврядування закладів вищої освіти при Міністерстві освіти і науки України, затвердженим наказом МОН від 18.11.2024 № 1623, а також своїми рішеннями.
Основними завданнями Ради є:
- представлення в МОН та інших органах державної влади позиції органів студентського самоврядування;
- сприяння взаємодії МОН і органів студентського самоврядування закладів вищої освіти з питань формування та реалізації державної політики у сфері освіти і науки України;
- розроблення пропозицій до проєктів рішень МОН або проєктів НПА з питань реалізації права на студентське самоврядування;
- вжиття заходів для визначення проблем, які пов’язані з реалізацією права на студентське самоврядування.
До складу Ради входять представники органів студентського самоврядування закладів вищої освіти, які делеговані ними.
Персональний склад Ради затверджено наказом МОН від 17.01.2025 № 78 «Про затвердження персонального складу Ради з питань співпраці з органами студентського самоврядування закладів вищої освіти при Міністерстві освіти і науки України» (із змінами) на підставі подань органів студентського самоврядування закладів вищої освіти. Наразі персональний склад Ради включає 141 представника органів студентського самоврядування закладів вищої освіти.
10 квітня 2025 року в МОН відбулося перше засідання Ради, під час якого було сформовано Президію Ради у складі 12 осіб, до якої увійшли представники закладів вищої освіти з усієї країни:
- Бойко Софія (Національна академія Національної гвардії України),
- Вєрємєєва Вероніка (Національний університет біоресурсів і природокористування України);
- Голінська Ольга (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка);
- Дьякова Аделіна (Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»);
- Кічко Дарина (Сумський державний університет);
- Мазур Роман (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія);
- Махмудов Даніел (Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди);
- Немитий Мирослав (Чернівецький Національний Університет імені Ю. Федьковича);
- Прокопів Михайло (Західноукраїнський національний університет);
- Харін Андрій (Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій);
- Щоголь Данило (Київський національний університет імені Тараса Шевченка);
- Якимець Тарас (Кременчуцький національний університет імені М. Остроградського).
Президією обрано трьох співголів Ради, які почергово головують на її засіданні, підписують протоколи засідань та рішення Президії – Дьякова Аделіна, голова Ради студентів Електротехнічного факультету Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Немитий Мирослав, голова Студентського парламенту Чернівецького Національного Університету імені Ю. Федьковича, Махмудов Даніел, голова Студентського парламенту Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.