• Людям з вадами зору
  • A-
    A+
  • English

Еразмус+



Програма Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ підтримує проєкти міжнародної співпраці у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.

Мета Програми ЄС Еразмус+ - підтримка освітнього, професійного та особистого розвитку громадян ЄС і поза його межами, у сфері освіти, молоді та спорту, задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства.

Якість в освіті та підготовці, інклюзивність та гендерна рівність, зелені та цифрові трансформації, підготовка вчителів, вища освіта, геополітичний вимір – є ключовими пріоритетами Програми на 2021-2027 рр.

Усі напрями Програми мають різні можливості відкриті для країн-партнерів на основі пріоритетів співпраці ЄС з країнами-сусідами та передбачають співпрацю між країнами-членами Програми і країнами-партнерами Програми з інших країн світу задля обміну успішними практиками та розвитку інновацій. Україна є країною-партнером Програми регіону Східного Партнерства (EaP Region 2). 

Докладно про Програму ЄС Еразмус+ в Керівництві до Програми Еразмус+.

Україні Програма допомагає розбудовувати потенціал для впровадження реформ шляхом обміну успішними практиками та досвідом з партнерами з держав-членів ЄС задля розвитку України на виконання зобов’язань Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС з питань співробітництва у сферах науки та технологій, освіти, молоді, спорту та громадянського суспільства: Розділ V, Глава 9, Співробітництво у сфері науки та технологій, Глави 23-26 з освіти, молоді, спорту та громадянського суспільства, Статті 430-445. Про досвід участі України в Програмі ЄС Еразмус+ у період 2014-2020 р. за посиланням тут.

Хто може взяти участь:

Будь-яка державна чи приватна організація, що займається або працює в сферах освіти, професійної підготовки, молоді та спорту – українські заклади вищої освіти та інші організації, зокрема органи влади, дослідницькі установи, заклади середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти (VET), освіти дорослих, молодіжні організації, молодіжні та громадські організації, державні і приватні підприємства можуть подати заявку на фінансування в межах Програми ЄС Еразмус+ та/або бути партнером. Окрім того, групи молодих людей, які беруть активну участь у молодіжній роботі, але не обов’язково в межах молодіжної організації, можуть бути партнером проєктів навчальної мобільності молоді та молодіжних працівників, а також партнерств співпраці у галузі молоді. Відкриті можливості та тип участі залежать від напряму і статусу участі країни.

У всіх нищевказаних напрямах українські організації можуть бути партнерами, а за напрямами Жан Моне, Спільні магістерські програми Еразмус Мундус; Розвиток потенціалу вищої освіти, VET, молоді і спорту (уточнюється), як координаторами-грантоотримувачами, так і партнерами.

Які напрями відкриті для України:

В межах нового етапу Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027 рр., відкриваються додаткові можливості, відповідно українські організації можуть взяти участь у таких напрямах міжнародного та європейського компонентів Програми:

  • класичний Еразмус, вхідна мобільність для іноземних студентів та працівників університетів до українських ЗВО для навчання, практики/ викладання, проведення тренінгів тощо;
  • вхідна мобільність учнів та працівників іноземних закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти до українських закладів (VET);
  • академічна мобільність за обміном працівників та студентів ЗВО (проєкти міжнародної мобільності) на основі міжінституційних угод: гранти на навчання та практику студентів / викладання, стажування, підвищення кваліфікації – працівників, результати мобільності визнаються на рівні ЗВО;
  • молодіжна мобільність за обміном для неформального та інформального навчання молодих людей, молодіжних лідерів, молодіжних працівників, задля розвитку компетентностей впродовж життя та волонтерство;
  • віртуальні обміни та професійна підготовка у сфері вищої освіти та молоді;
  • створення та реалізація спільних магістерських програм Еразмус Мундус: участь в запровадженні спільних магістерських програм та отримання індивідуальних стипендій для навчання в магістратурі та грантів на викладання, дипломи магістра визнаються всіма країнами світу;
  • розвиток потенціалу вищої освіти – реформування вищої освіти (ех-Темпус): проєкти співпраці задля обміну успішними практиками між ЗВО держав-членів ЄС, України та іншими країнами-партнерами, розбудова людських, інфраструктурних та інших ресурсів задля впровадження реформ;
  • розвиток потенціалу молоді – розбудова потенціалу громадянського суспільства задля розвитку неформальної освіти, молодіжного підприємництва, інтернаціоналізації;
  • участь у партнерствах співпраці задля розвитку та впровадження інновацій у сферах освіти, молоді та спорту;
  • участь у партнерствах інновацій та альянсах співпраці задля розвитку та впровадження інновацій у сферах освіти та молоді;
  • розвиток потенціалу у сфері професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти (VET);
  • розвиток потенціалу у сфері спорту;
  • розвиток Європейських студій за напрямом Жан Моне: викладання, дослідження та обмін знаннями з питань Європейської інтеграції;

Куди подавати проєктні заявки організаціям-заявникам:

Для централізованих напрямів діяльності – до Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури.

Для децентралізованих напрямів діяльності – до Національного агентства Еразмус+ країни-члена Програми, де зареєстровано організацію-заявника.

Корисно для потенційних заявників – за покликанням.

Відеоресурси для організацій та індивідуальних осіб – за покликанням.

Куди подавати проєктні заявки індивідуальним особам:

До організацій, які виграли та впроваджують проєкти, наприклад: ЗВО, VET, молодіжні організації та інші. Деталі на Платформі результатів проєктів та оголошеннях на сайтах проєктів, організацій, Національного Еразмус+ офісу в Україні та Інформаційного центру Еразмус+ молодь та Європейського корпусу солідарності, Eurodesk – Ukraine. Студентам буде корисно співпрацювати з Мережею студентів Еразмус+ Erasmus Students Network в Україні ESN – Kyiv.

Де знайти інформацію про підтримані проєкти:

Хто може допомогти: 

Задля посилення обізнаності, візуальної презентації, актуальності, ефективності та впливу міжнародних компонентів Програми ЄС Еразмус+ та підтримки реформ у сфері вищої освіти діє Національний Еразмус+ офіс та Національна команда експертів з реформування вищої освіти в Україні (проєкт ЄС).

Національний Еразмус+ офіс в Україні є партнером Міністерства освіти і науки України та спільно здійснює такі заходи: інформаційна та промоційна діяльність; надання допомоги потенційним учасникам конкурсів; підтримка виконавців проєктів; моніторинг та поширення інформації про проєкти; підтримка діяльності Національної команди експертів з реформування вищої освіти; проведення міжнародних заходів ЄС у сфері освіти та підготовка публікацій тощо.

Про всі можливості відкриті для різних типів українських організацій та індивідуальних учасників можна дізнатись на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Про можливості у сфері шкільної освіти можна дізнатись на сайті.

Про можливості мобільності молоді та волонтерів (неформальна освіта) можна дізнатись на сайті Інформаційного центру Еразмус+ молодь в Україні та Європейського корпусу солідарності, а також Eurodesk – Ukraine.

Запрошуємо українські заклади освіти активно долучатись до участі в конкурсах Програми ЄС Еразмус+ та розвивати інтернаціоналізацію і покращувати якість освіти разом з партнерами з усього світу!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux