Вступникам із ТОТ і тим, хто живе в населених пунктах на територіях ведення активних бойових дій
Вступ на навчання в заклади освіти України для людей із тимчасово окупованих і «прифронтових» територій:
- на спрощених умовах;
- без складання НМТ (національний мультипредметний тест);
- за процедурою, що враховує відсутність українських документів;
- із можливістю онлайн-вступу;
- з можливістю навчання на бюджеті та отримання стипендії;
- з анонімністю і супроводом під час вступу.
🎓 Як діяти?
1️⃣ Обрати спеціальність і університет.
2️⃣ Звернутися в Освітній центр «Крим-Україна» чи «Донбас-Україна» при університеті (контакти можна знайти на сайті обраного закладу або за посиланням).
❗ Центри підтримують всіх жителів тимчасово окупованих територій АР Крим і міста Севастополь, частин Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Херсонської областей, а також прифронтових населених пунктів.
3️⃣ Подати документи та скласти вступні випробування з української мови, історії України та профільного предмета. Подача документів і оцінювання можуть здійснюватися особисто чи дистанційно.
У випадку, якщо немає атестата. Освітній центр сприяє проведенню річного оцінювання та державної підсумкової атестації з української мови та історії України, а також видачі документів уповноваженим ЗЗСО (школою).
Детальніше про вступ:
Вступники які проживають на тимчасово окупованих територіях та в населених пунктах, віднесених до територій ведення активних бойових дій можуть розраховувати на особливі умови прийому у заклади вищої, фахової передвищої та професійної освіти України з можливістю вступати в межах встановлених квот (квота-2) відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році та Наказу МОН №271.
Квота-2 передбачає бюджетні місця, може бути використана для прийому вступників із тимчасово окупованих територій або населених пунктів, віднесених до територій активних бойових дій.
➡️ Важливо: вступ також можливий на загальних умовах.
За квотою-2 можуть вступати заявники, місце проживання яких підтверджено (задекларовано, зареєстровано тощо): | |||
|
|
|
|
*Згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 від 22.12.2022 (періодично оновлюється).
- Проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації
- Отримання документа державного зразка про базову середню або повну загальну середню освіту
- Прийом до закладів освіти для здобуття вищої або фахової передвищої освіти (на конкурсних засадах і в межах квот) за результатами вступних випробувань або національного мультипредметного тесту, зовнішнього незалежного оцінювання (за вибором заявника/ці)
- Прийом до закладів освіти для здобуття професійної (професійно-технічної) освіти
➡️ Важливо: подача документів і проведення оцінювання можуть здійснюватися особисто або дистанційно.
Насамперед необхідно обрати заклад освіти. Всі заклади вищої, фахової передвищої та професійної освіти України шукайте за посиланням.
Потім звернутися в Освітній центр «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» при закладі вищої освіти, в який планується вступ. Центр працює з 1 червня по 30 вересня, контакти можна знайти на сайті закладу або тут Контакти та адреси освітніх центрів
➡️ Увага: до центрів можуть звертатися вступники з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя або частин Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Херсонської областей.
- Заява
- Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання з 2021 року або результати національного мультипредметного тесту за 2022-2024 роки за бажанням
- Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за наявності
- Документ, що посвідчує особу, а за його відсутності – свідоцтво про народження
- Чотири кольорові фотокартки 3×4 см
- Документ про освіту державного зразка та додаток до нього за наявності
- Довідка про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації уповноваженого закладу загальної середньої освіти в рік вступу (за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього). Довідка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) або НМТ
Важливі уточнення
- У разі відсутності в документі, що посвідчує особу, відмітки про реєстрацію місця проживання на ТОТ України, підтвердження може здійснюватися на підставі відомостей про місце проживання та/або довідки про реєстрацію батьків (опікунів).
- Якщо у вступника/ці немає документів державного зразка, що підтверджують повну загальну середню освіту, Освітні центри сприяють проведенню річного оцінювання та державної підсумкової атестації заявника/ці з української мови та історії України, видачі документів державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту (здійснюється уповноваженим закладом загальної середньої освіти (далі - ЗЗСО). Детальніше у відео Як отримати документ про середню освіту через Освітні Центри?
- Довідку про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації Освітній центр отримує від уповноваженого ЗЗСО.
- Вступники можуть подати до 5 заяв до одного закладу вищої освіти через Освітній центр.
Освітні центри працюють з 1 червня по 30 вересня
Подача заяв:
- за кошти державного бюджету
з 19 по 31 липня 2024 року (18:00)
- зарахування на контракт із можливістю переведення на вакантні бюджетні місця
з 19 липня по 23 вересня 2024 року
➡️ Зверніть увагу, що реєстрація заяв на участь у співбесідах та творчих конкурсах триває з 3 липня
Заявники, які не проходять річне оцінювання та державну підсумкову атестацію в Освітньому центрі, подають до закладу вищої/фахової передвищої освіти документ про базову середню або повну загальну середню освіту державного зразка, складають вступні випробування (українська мова, історія України та профільний предмет), що визначені правилами прийому.
➡️ Увага: оцінки річного оцінювання з української мови та історії України можуть використовуватися як оцінки вступних іспитів. Конкурсний бал заявників для вступу для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань визначається правилами прийому закладу освіти.
➡️ Важливо: для вступу на освітні програми, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість індивідуальної усної співбесіди проводиться творчий конкурс. У разі настання обставин, що унеможливлюють особисте прибуття, за зверненням заявника індивідуальна співбесіда або творчий конкурс проводиться дистанційно з відеофіксацією.
Після прийняття приймальною комісією рішення про рекомендування до зарахування, заявники зобов’язані подати оригінали документів особисто.
➡️ Важливо: у разі настання обставин, що об’єктивно унеможливлюють особисте подання заявником/цею оригіналів, заявник/ця надсилає на електронну адресу Освітнього центру скановані копії відповідних документів.
Оригінали документів обов’язково мають бути подані до приймальної комісії впродовж 3 місяців після початку навчання. У разі неподання документів та/або неукладання договору про навчання у встановлений термін, наказ про зарахування скасовується в частині зарахування.
Також читайте
про деталі вступу в заклади вищої, фахової передвищої та професійної освіти України для людей з ТОТ
Корисні відео поради:
- Як вступити з окупації в український університет. Про спрощену систему вступу
- Якщо ви закінчили школу на ТОТ в 2014-2024 рр., ви можете вступити за спрощеною системою
- Для батьків дітей на ТОТ про спрощену систему вступу
- Маєте близьких в окупації, які хочуть вступити до ЗВО в Україні, поділіться цим відео
- Про спрощену процедуру вступу до закладів фахової передвищої освіти
Зверніть увагу!
- Додаткова фінансова підтримка для вступників від держави: запроваджуємо державні гранти
- Безоплатний синхронний формат навчання та підготовка до НМТ та вступної співбесіди, протягом року від ГО «ЗНОвУ», всі деталі на сайті.
- Приватні університети створюють умови для безоплатного навчання для осіб із ТОТ.
- Як дітям з ТОТ підготуватись до ЗНО/НМТ/ДПА з історії України та української мови — шукайте інформацію за посиланням на сайті ЦГО “Альменда”
- Інформація про безкоштовні курси, розмовні клуби, інтернет-ресурси для опанування та підвищення рівня володіння українською мовою від Уповноваженого із захисту державної мови.
- Як захищати свої дані під час перевірок на тимчасово окупованих територіях