Семінар «Моделі профільної освіти за кордоном — перспективи для України»
В Україні триває розроблення стратегії та плану реформування профільної середньої освіти. Це дасть змогу зробити навчання більш індивідуалізованим — учнівство зможе обирати напрям, курси і предмети для вивчення, тобто формувати індивідуальну освітню траєкторію.
У світі є різні моделі освіти для старшокласників — від повністю вільного вибору курсів і навчальних предметів до чітко визначених профілів (напрямів) навчання без значної гнучкості. Поряд із цим існує і змішана модель. У її межах заклади освіти пропонують учнівству профілі, але водночас і певний відсоток навчального часу для вільного вибору курсів і предметів.
Яку модель профільної середньої освіти варто й реалістично створити для України? Для відповіді на це запитання пропонуємо спершу дізнатися більше про досвід різних країн.
11 грудня з 10:00 до 17:30 проводимо семінар «Моделі профільної освіти за кордоном — перспективи для України» у партнерстві з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського Союзу.
У межах семінару учасники зможуть почути з перших вуст про освітні системи та організацію профільної освіти в таких країнах:
- Франція
- Німеччина
- Польща
- Велика Британія
- Естонія
Активним учасником події (наживо) буде директор директорату освіти та навичок ОЕСР і засновник PISA Андреас Шляйхер.
Окрім закордонного досвіду, обговоримо плани України щодо реформування освіти в старших класах.
Долучитися до перегляду можна:
- на Facebook-сторінці МОН;
- на YouTube-каналі МОН.