• Людям з вадами зору
 • A-
  A+
 • English

Конкурс підручників

Проводиться з метою забезпечення учнів закладів освіти новим поколінням підручників з навчальних предметів інваріантної складової типових навчальних планів закладів освіти із навчанням українською мовою, мовами національних меншин та закладів освіти з поглибленим вивченням навчальних предметів.

Конкурс проводиться у два етапи:

 1. I етап – проведення науково-методичної експертизи та антидискримінаційної експертизи проектів підручників за їх електронними версіями, що подають фізичні та юридичні особи, які мають виключні майнові права на використання підручника;
 2. ІІ етап – вибір проектів підручників закладами загальної середньої освіти за електронними версіями їх оригінал-макетів в репозитарії.

Конкурс проводить Міністерство освіти і науки України на засадах відкритості, прозорості, гласності й доброчесності.

Електронні версії оригінал-макетів підручників, яким за результатами І етапу конкурсу надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», розміщуються в Репозитарії до початку проведення II етапу конкурсу.

Учителі закладів освіти у строк, визначений наказом МОН про проведення конкурсу, ознайомлюються з електронними версіями оригінал-макетів підручників, що розміщені в Репозитарії, і надають пропозиції керівнику закладу освіти для прийняття рішення щодо вибору підручників за кожною назвою підручників, які пропонуються для використання в цьому закладі освіти.

Кожен заклад освіти відповідно до інструктивно-методичних матеріалів для здійснення вибору закладами освіти електронних версій оригінал-макетів підручників за кожною назвою підручників, що відповідає кількості учнів відповідного класу цього закладу освіти, та оформлення результатів вибору заповнює спеціальну форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожної назви підручника в Репозитарії.

Учасники конкурсу мають право подати апеляції до апеляційної комісії щодо процедури проведення конкурсу з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті МОН та веб-сайті ІМЗО висновків конкурсних комісій на кожному етапі.

За рішенням колегії МОН видаються відповідні накази щодо надання підручникам грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», затвердження переліку підручників для учнів закладів освіти, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету та про видання підручників для учнів закладів освіти.

При виданні підручників за рахунок коштів Державного бюджету України видавництва, з якими укладено договори на їх видання, передають на безоплатній основі МОН право на розміщення електронних примірників підручників (у рdf-форматі) для безоплатного використання користувачами мережі Інтернет строком на п’ять років.

Конкурс проходить відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 781 «Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів», від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» та «Положення про конкурсний відбір проектів підручників», яке затверджується наказом Міністерства освіти і науки України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux