Закінчила Чернігівський педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю «хімія і біологія» і отримала кваліфікацію «вчитель хімії і біології» у 1994 році. Свій педагогічний шлях Коваль В. О. розпочала в Обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді.
У 2012 році захистила кандидатську дисертацію за темою: «Вплив токсикантів різної хімічної природи на морфологічні та фізіолого-біохімічні показники коропа лускатого в умовах зимівлі».
Її життєве кредо: «Душа людини полягає в його справах» (Г. Ібсен).
Наукові та професійні інтереси Вікторії Олександрівни: формування екологічної компетентності майбутніх вчителів; екологічне виховання молодших школярів та дітей дошкільного віку; методика викладання природничих дисциплін у закладах вищої освіти.
В. О. Коваль є автором понад 80 наукових та науково-методичних праць, навчальних посібників, статей у фахових виданнях, матеріалах наукових конференцій. Була експертом проєктів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти, а також експертом уроків для освітніх матеріалів платформи дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн», що реалізується за підтримки ЮНІСЕФ.
Вікторія Олександрівна є членкинею Гідроекологічного товариства України, учасницею українсько-норвезького проєкту «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії та Палестині» (2018-2019), інтенсивного курсу «Педагогіка початкової школи: фінський досвід» (2019), навчальних курсів «Новий український підручник. Методи та інструментарій оцінювання якості навчальних матеріалів для Нової української школи» (2021) і «Наставництво в педагогічній освіті» (2022), організованих Міністерством освіти і науки України спільно з проєктом «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом»), а також міжнародних та всеукраїнських конференцій, форумів, семінарів, тренінгів.
Пані Вікторія була тренеркою Літньої школи «Чернігів – це ми» (2022) в межах грантової угоди між Громадськими організаціями «Голоси дітей», «Екологічне майбутнє» та Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, а також учасницею проєкту «Психолого-педагогічна підтримка першокласників під час адаптаційного періоду в умовах невизначеності», розробленого викладачами факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка за співпраці з Норвезьким агентством з міжнародного співробітництва та підвищення якості вищої освіти в межах міжнародного проєкту «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Норвегії, Україні та Палестині».
Коваль В. О. нагороджена Подякою Державної установи «Український інститут розвитку освіти» (2022), Почесною грамотою Чернігівської обласної ради (2022), почесними грамотами Чернігівського національного університету імені Т. Г. Шевченка (2008, 2012, 2013, 2018), Подякою Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (2019, 2022) та Подякою Деснянського басейнового управління водних ресурсів (2019).
|