Пашкевич Ольга Вікторівна – переможниця конкурсу
Пашкевич Ольга Вікторівна – переможниця
всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022»,
учителька інформатики опорного закладу освіти «Болградський ліцей» Болградської міської ради Одеської області
Життєве та педагогічне кредо:
- «Освіта – найпотужніша зброя, за допомогою якої можна змінити світ» (Нельсон Мандела);
- «Не навчайте дітей так, як навчали вас. Вони народились в інші часи» (єврейське прислів’я).
Ольга Вікторівна впевнена, що має найдивовижнішу професію – учитель інформатики. Щодня вона навчає школярів та одночасно сама вчиться в них, заряджається їхньою активністю, оптимізмом, новими ідеями, проникає в таємниці незвіданого. Конкурсні випробування – методичний практикум, майстер-клас, урок – показали, як добре пані Ольга розуміється на методиці викладання свого предмета та дитячій психології, адже успішно добирає методи й засоби для вивчення нової теми, актуалізації опорних знань; як легко вона знаходить контакт з учнями, яку приємну, теплу атмосферу створює під час освітнього процесу для всіх його учасників.
Опанувати навички ХХІ століття та створити фундамент для професій майбутнього вчительці допомагає STEM-освіта. При цьому вона застосовує проєктну діяльність, завдяки якій діти вчаться працювати в команді, приймати рішення, розвивають комунікативні навички, критичне та креативне мислення. Чільне місце у своїй роботі відводить впровадженню технології «перевернутий клас», коли учні самостійно засвоюють навчальний матеріал, а на уроках разом із учителем виконують завдання, застосовують отримані знання на практиці.
Висока результативність учнів Ольги Вікторівни в олімпіадах, творчих конкурсах доводить, що технології, методи, прийоми та форми роботи, якими вона користується, є ефективними для навчання й виховання учнів. Окрім того, 30% випускників школи, у якій працює вчитель, обрали собі майбутню професію, тісно пов’язану з інформаційними технологіями. Це наштовхує на думку, що STREAM-підходи в її педагогічній діяльності дають підґрунтя для вибору професій майбутнього.
Люди говорять, що учитель – він і кравець, і жнець, і на дуді гравець. І Ольга Вікторівна переконується в цьому щодня. Пані Ольга вважає, що істинний педагог має бути творчою особистістю, адже його завдання – зацікавити учнів своїми уроками. Натхненний творчістю учитель не стане обмежуватися стандартними формами освітнього процесу, а перетворить урок на гру, подорож, екскурсію. Він буде Юлієм Цезарем, Магелланом, Пікассо. З таких уроків діти йтимуть з новими знаннями, з гарним настроєм і бажанням скоріше повернутися. А це дорогого коштує!