Мойсієнко Віктор Михайлович
професор кафедри української мови Житомирського державного університету імені Івана Франка, доктор філологічних наук, професор
Мойсієнко Віктор Михайлович – доктор філологічних наук (з 2006), професор (з 2008), професор кафедри української мови, голова вченої ради Житомирського державного університету імені Івана Франка. Діалектолог, історик мови.
У 1990 році закінчив філологічний факультет (спеціальність «Українська мова і література») Житомирського державного педагогічного інституту імені Івана Франка. Працював на посадах асистента (1990–1993), старшого викладача (1996–1997), заступника декана філологічного факультету (1995–1997), доцента (1997–2003), (2001–2003) завідувача кафедри української мови, (2007–2013) директора інституту філології та журналістики.
Професор В. Мойсієнко неодноразово виступав з лекціями перед студентами не лише вітчизняних, але й європейських університетів: Ягеллонського університету (2004), Сегедського, Будапештського університетів та Вищої школи м. Ніредьхаза (Угорщина, 2008), Університету імені братів Гумбольдтів (м. Берлін, Німеччина, 2014), Варшавського університету (2019), Белградського університету (2019); Віденського університету (2019).
Під керівництвом професора В. Мойсієнка захищено три кандидатські та одна докторська дисертації.
У 2015–2019 рр. був головою та членом журі V – ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу для учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, а також членом та головою журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури (2015–2018). Із 2015 по 2017 рр. – голова журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури, в тому числі й з методики їх викладання (Житомир).
Віктор Мойсієнко виступав з доповіддю «Проста мова в Україні та Білорусі в XVI ст.» на XV Міжнародному з’їзді славістів у Мінську (2013).
Спільно з науковцями Києва бере участь у проєкті «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Результатом цієї роботи стало повернення в Україну (публікація факсиміле та наукове дослідження) 6 пам’яток ХІ–XIV ст., оригінали яких зберігаються в бібліотеках Росії, Австрії, Польщі, Італії, Франції.
У 2004 році спільно з колегами по кафедрі організував університетський страйк з приводу фальшування результатів президентських виборів. Приєдналися до ініціативи кафедри більше половини співробітників вишу. У 2012 році спільно з місцевими активістами та представниками політичних сил перед приміщенням Житомирської облдержадміністрації організував загальноміський мітинг проти прийняття мовного закону Ківалова – Колесніченка. Брав активну участь у подіях Революції Гідності 2013–2014 рр. У 2014 році від громадськості міста став головою Громадської ради при Прокуратурі Житомирської області.
Коло наукових зацікавлень викладача: синхронічна та діахронічна діалектологія, питання українського діалекто- та глотогенезу, функціонування української літературно-писемної мови у різні часові періоди, мовні контакти.
Життєве кредо: «Любіть землю! Любіть працю на землі, бо без цього не буде щастя нам і дітям нашим ні на якій планеті» (О. Довженко). І друге – на світі немає поганих людей, є лише обставини, за яких вони не можуть проявити свої добрі риси вдачі.
Від конкурсу чекає, по-перше, перемоги найдостойнішого вчителя української мови і літератури; по-друге, привернення уваги до важливості й значимості ролі рідної мови й літератури у формуванні майбутнього громадянина.
Мойсієнко В. М. має почесне звання «Заслужений працівник освіти України», нагороджений Грамотою Верховної Ради України, нагрудним знаком «Відмінник освіти України».