Желіба Олександр Володимирович
доцент кафедри політології, права та філософії історико-юридичного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат педагогічних наук.
За сумісництвом працює учителем історії в Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ імені М. Гоголя. Учитель-методист.
Від листопада 2010 року – керівник Центру ґендерної освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, від жовтня 2016 року - Центру забезпечення якості освіти, ліцензування та акредитації освітньої діяльності.
Закінчив Ніжинський державний педагогічний інститут імені Миколи Гоголя (1998), отримав диплом магістра з відзнакою за фахом «Викладач. Історія і народознавство». Тема магістерської роботи: «Територіальна символіка Гетьманщини».
2003 року захистив дисертацію на тему «Методичні основи використання умовно-графічної наочності в процесі навчання усесвітньої історії в 10-11 класах» (Національний педагогічний університет ім. Н. П. Драгоманова, науковий керівник проф. Т. В. Ладиченко).
Наукові інтереси:методика навчання історії;методика навчання громадянської освіти;ґендерна освіта;громадянська освіта;інформаційні технології в освіті;геральдика.
Участь у міжнародних проектах:
Проект Європейського Союзу та уряду США «Освіта для демократії в Україні» (2000–2002)
Канадсько-Український проект «Розбудова демократії» (2004-2008)
Проект Європейського Союзу під керівництвом компанії Cambridge Education «Громадянська освіта – Україна» (2005–2008)
Проект Європейського Союзу «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні» (2008–2011)
Міжнародний навчально-методичний семінар-школа з проблематики дослідження та викладання історії Голокосту в Європі та в Україні (2014-2015)
Міжнародний проект ЄС Еразмус+ «Gender Studies Curriculum: A Step for. Democracy and Peace in EU-Neighbouring Countries with Different Traditions» (2015-2018)
Програма сприяння громадській активності «Долучайтеся!» (2017-2018)
Олександр Володимирович – постійний член журі всеукраїнських турнірів з історії, філософії та релігієзнавства (2004-2019). Опублікував понад 200 наукових і навчально-методичних праць.Серед них п’ять навчальних посібників, які мають відповідний гриф МОН.
Від цьогорічного конкурсу очікує побачити креативних вчителів із критичним мисленням, які створюють у класі атмосферу розвитку в учнів соціальної та громадянської компетентності.
Участь у професійних спільнотах:
Вікімедія Україна
Всеукраїнська спілка викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти
Українське геральдичне товариство
The International Heraldry Society
Археологічне товариство м. Ніжина
Хобі: учитися.
Життєве кредо: «Бог є любов».
Детальніше на особистому сайті:
https://sites.google.com/view/zheliba/%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%B1%D0%B0-%D0%BE-%D0%B2