Лелека Віталій Миколайович
Лелека Віталій Миколайович, заступник завідувача кафедри військової підготовки з наукової та виховної роботи Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, кандидат педагогічних наук, доцент.
У 2006 році закінчив з відзнакою Миколаївський державний університет імені В. О. Сухомлинського і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура і допризовна підготовка». Кваліфікація за дипломом – «Вчитель фізичної культури, допризовної підготовки і валеології, організатор туристичної роботи». Випускник кафедри військової підготовки (офіцер запасу ст. лейтенант).
Віталій Миколайович у 2006-2010 роках навчався в аспірантурі на кафедрі фізичного виховання та здоров’я Київського національного університету імені М. П. Драгоманова та у 2011 році здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук («Методика навчання фізичної культури майбутніх учителів з початкової військової підготовки») за спеціальністю – «теорія та методика навчання (фізична культура, основи здоров’я)».
Серед його наукових інтересів: теорія та методика викладання предметів «Захист Вітчизни» та «Фізична культура», національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання учнівської та студентської молоді, соціальна психологія.
Лелека Віталій Миколайович – автор (співавтор) понад 50 наукових і навчально-методичних праць, основні: підручник «Захист Вітчизни» 10-11 клас (2008), навчально-методичний посібник «Оборонно-спортивний оздоровчий табір» (2008), «Захист Вітчизни. Курс навчання юнаків. 10 та 11 клас: Розробки уроків (2011), Захист Вітчизни. Робочий зошит. 10 та 11 клас. Курс навчання юнаків (2011), підручник «Захист Вітчизни» 10 клас (2012), підручник «Захист Вітчизни» 11 клас (2012), навчально-методичний посібник «Легка атлетика та методика її викладання. Легкоатлетичні метання» (2014), «Легка атлетика та методика її викладання. Легкоатлетичні стрибки» (2014), навчально-методичний посібник «Організація та методика викладання уроків предмету «Захист Вітчизни»» (2014), «Захист Вітчизни. Курс навчання юнаків. 11 та 10 клас: робочий зошит» (2015), «Захист Вітчизни. Курс навчання юнаків. 10 та 11 клас: розробки уроків» (2015), «Захист Вітчизни. Організація та методика викладання предмету. 10-11 класи» (2016), навчально-методичний посібник «Легка атлетика та методика її викладання. Легкоатлетичний біг», навчально-методичний посібник «Оздоровча ходьба та біг» (2018), підручник «Захист Вітчизни» (рівень стандарту, «Основи медичних знань») 10 клас, «Захист Вітчизни Рівень стандарту. 10 та 11 клас: міні-конспекти уроків, «Захист Вітчизни. Рівень стандарту. 10 клас: зошит для оцінювання результатів навчання» (2018), «Захист Вітчизни. Рівень стандарту, «Основи медичних знань». 10 клас: зошит для оцінювання результатів навчання» (2018).
У 2017 році очолював робочу групу з розроблення навчальної програми «Захист Вітчизни» для закладів загальної середньої освіти (рівень стандарту).
Життєвим кредо для себе Лелека В. М. обрав слова В. О. Сухомлинського: «Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе».
Він є регіональним науковим консультантом Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з питань створення військово-спортивних майданчиків для підвищення рівня ефективності занять з предметів «Фізична культура» та «Захист Вітчизни»; членом координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Миколаївській обласній державній адміністрації.
Його захоплення – ігрові види спорту. «Спорт стає засобом виховання тоді, коли він – улюблене заняття кожного», – вважає Віталій Миколайович.
Переконаний: всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2019» покликаний виявити кваліфікованих учителів предмета «Захист Вітчизни», здатних реалізувати концепцію «Нової української школи». Від конкурсу очікує впровадження у практику педагогічного досвіду кращих вчителів України.
За особистий внесок у розвиток освіти, фізичної культури і спорту, за значні досягнення у науковій сфері Віталія Миколайовича відзначено грамотою Комітету з фізичного виховання та спорту (2010), грамотами управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації (2011), подякою Міністерства освіти і науки України (2018).