• A-
    A+

Шуминська Віра Олексіївна

Посада, місце роботи
Учитель географії Навчально-виховного комплексу     № 1 Покровської міської ради Донецької області
Освіта
Мелітопольський державний педагогічний університет (нині Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького), 2001 рік
Самоосвіта
Курси підвищення кваліфікації вчителів при Донецькому обласному інституті підвищення педагогічної освіти (2018)
Керівник міського методичного об’єднання вчителів географії м. Покровська
Керівник міського постійно діючого семінару (ПДС) для вчителів природничого напрямку (з 2009 року)
Учасник обласних та всеукраїнських тренінгів по роботі з хмарними сервісами та вебінарів на актуальні освітні теми
Співзасновник та керівник ГО «ДМК «Едельвейс» (з 2009 року)
Педагогічний стаж
21 рік
Кваліфікаційна категорія
Спеціаліст вищої категорії
Посилання на Інтернет-ресурси, де конкурсант представлений
https://mmo-geografija-sv.blogspot.com/
Посилання на відеорезюме
https://www.youtube.com/watch?v=zi70fjqYMkU&feature=youtu.be
Педагогічне кредо
«Якщо ти можеш щось змінити, то іди і змінюй».
«Хто осягає нове, плекаючи старе, той може бути вчителем»

Педагогічний портрет

Школа. В усі часи вона була освітнім центром, де навчають і навчаються, виховують і набувають досвіду учні і учителі. Зараз школа модернізується, вона йде шляхом реформ до кардинального оновлення змісту, форм і методів навчання. Основною рушійною силою змін є партнерство в навчанні.
Сучасний учень отримує величезний потік інформації поза школою. Не завжди він може правильно осмислити її, проаналізувати та використати у потоці знань. Світ, наповнений яскравими новинками ґаджетів та програм, створює серйозні перешкоди для діяльності вчителя.
Так як урок залишається основною формою організації навчально-виховного процесу, вчителі стають агентами змін. Зміни в системі освіти скеровують і учителя, і учня у напрямку моделі сучасного випускника школи. Інноваційним і діяльним є той вчитель, котрий виходить із «зони власного комфорту» і шукає шляхів удосконалення організації освітнього простору.
Матеріально-технічна база НВК № 1 сприяє такій діяльності. Поряд з атласами, картами, настільними глобусами навчаю своїх учнів користуватися віртуальною програмою Google Earth. Контент програми дає можливість проводити географічно-математичні розрахунки, прокладати маршрути, переглядати фото та відео, робити мітки та записувати відео тури.
Дієвими є можливості хмарних сервісів. Це безкінечний і постійно оновлюваний потік цікавих застосунків, які активізують співпрацю усіх учасників освітнього середовища: форми-опитувальники, створення спільних продуктів Word, Power Point, Teams, One Note, Class Notebook, Sway.
Картографічні навички та вивчення географічної номенклатури учні вдосконалюють через Learning Apps (сервіс інтерактивних вправ – карт, пазлів, відповідностей), віртуальні музеї (museum.portal.com – музейний портал України та світу дає можливість миттєво відвідати онлайн-виставки відповідно до тематики).
Сервіс Padlet надає можливість спільної роботи над проектами та дослідженнями на одному, практично  безкінечному робочому полі (вставка текстів, відео, зображень, можливість редагувати інформацію з різних гаджетів, простий інтерфейс).
Застосунки з гейміфікації – «перетворення у гру» – Kahoot (швидкий вибір правильних відповідей за встановлений час, визначення рейтингу лідерів).
Процеси та явища природи учень повинен побачити сам. Тому важлива ланка пізнання природи – міні-дослідження, екскурсії, подорожі. Але їх організація переходить у нову інтерактивну позицію – квести, створення маршрутів, ведення блогів із зібраними та опрацьованими матеріалами. Учні моделюють у школі та вдома кругообіг води в природі, дальність вулканів, записують відео на телефони / планшети, виставляють в соціальні мережі.
Додаткові позитивні емоційні враження надають платформи 3D -  зображенням об’єктів, 3D – моделювання явищ і процесів (платформа education – бібліотека цифрових книг, 3D – сцени за шкільними предметами).
Позитивно ставлюся до змін в організації освітнього середовища НВК № 1 м. Покровська та території освітнього простору. Актуальним є вислів «Якщо ти можеш змінити світ, іди і змінюй». Матеріально-технічна база навчального закладу, завдяки підтримці БФ «Надія», БО «БФ НВК № 1 м. Покровська Донецької області», очільників міста та громади, удосконалюється та оновлюється постійно.
Долучилась до волонтерської роботи у складі творчої групи, яка розробила та впровадила кілька грантових проектів різного рівня під спільною назвою «Природничий SMART-space (розумний простір) НВК № 1 м. Покровська Донецької області» – місцеві ініціативи для творчих громад. Отримали грантові кошти  й відкрили географічний майданчик «Лабораторію під відкритим небом». Завдяки зусиллям творчої групи створено кабінет географії з відповідним обладнанням (інтерактивна дошка з проектором, цифрова метеостанція, БФП, проведено окрему лінію швидкісного Інтернету з Wi-Fi.
Організовую колег до прийняття змін в сучасній освіті, мотивую на безперервну самоосвіту та самовдосконалення, презентую новинки в освіті.
Конфуцій сказав: «Хто осягає нове, плекаючи старе, той може бути вчителем». Навчаюся постійно. Удосконалюю навички роботи в хмарних сервісах, з новими ґаджетами та застосунками, вивчаю фотошоп та монтую відео. У найближчих планах – робота в проекті по створенню  електронного підручника. Більшість інноваційних програм виходять англомовними інтерфейсами, тому нагальним і важливим на цьому етапі роботи є подолання мовного бар’єру.
Власні інтереси та захоплення виходять за межі професії. Люблю подорожі, походи. Люблю і змінюю світ навколо себе на краще. Вважаю себе енергійною та неповторною, чесною та відвертою, постійно самовдосконалююсь, наполеглива та віддана роботі, намагаюся відчути душу кожної дитини. Уболіваю за свою сім’ю, свої проекти, свою школу, свою Батьківщину. Вірю, що все в моїх руках.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux