• Людям з вадами зору
  • A-
    A+
  • English

Наумчук Ірина Володимирівна

Наумчук Ірина Володимирівна

 

Посада, місце роботи
Учитель французької мови Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Луцької міської ради Волинської області»
Освіта
Київський національний лінгвістичний університет, 2003 рік
Луцьке педагогічне училище, 1996 рік
Самоосвіта
Три модулі навчання за програмою PRO FLE (цифрова платформа для підвищення кваліфікації вчителів французької мови як іноземної), розробленою Міжнародним центром педагогічних досліджень (СІЕР) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED) (2018, 2017)
Курси підвищення кваліфікації за категорією вчителів іноземних мов (польська, французька, німецька, англійська) на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти (2018)
Курси підвищення кваліфікації за категорією вчителів французької мови, англійської мови на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти (2016)
Стажування вчителів французької мови, які викладають французьку мову як іноземну, організоване Альянс франсез (м. Париж) під патронатом посольства Франції в Україні (2016)
Педагогічний стаж
18 років
Кваліфікаційна категорія
Спеціаліст вищої категорії
Педагогічне звання
Учитель-методист
Посилання на Інтернет-ресурси, де конкурсант представлений
http://iryna-naumchuk.info/
Посилання на відеорезюме
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=c1jjWqjWKUE
Педагогічне кредо
На роки: «Мистецтво навчати – це лише мистецтво розбудити цікавість юних душ, щоб потім її задовільнити» (Анатоль Франц)
На щодень: «Можна зробити краще»

 

Педагогічний портрет

Я – учитель успішного закладу освіти, який славиться своїми традиціями, радіє партнерським стосункам між учасниками освітнього процесу, гордиться своїми випускниками, а ще святкує у цьому році 75 річницю.
Погоджуюся з думкою Анатоля Франца, що «мистецтво навчати – це лише мистецтво розбудити цікавість юних душ, щоб потім її задовільнити». Тому власним прикладом, відстоюючи активну життєву позицію, заохочую до нових звершень, з повагою до особистості залучаю вихованців до співпраці.
Рухаючись вперед, вірю в себе: «Я вчитель, я вихователь, я фахівець. Та найголовніше – я людина, якій довірено людей». Вірою в дитину сповнена навіть тоді, коли зробила усе, а нічого не виходить. Тому інколи дозволяю учневі фальшивити в хорі, хоча б тому, що йому подобається співати. Намагаюся не бути урокодавачем, оскільки вважаю, що урок – це експериментальний майданчик, на якому народжуються цікаві ідеї, формуються нові та вдосконалюються традиційні методи навчання. Намагаюсь перетворити кожен урок на урок-спілкування, урок-мислення, урок-дослідження, урок-подорож.
Мовленнєву діяльність мотивую через низку методів та прийомів компетентнісного підходу до організації освітнього процесу, проведення нестандартних за формою уроків, оформлення мовного портфоліо, створення проектів, використання цифрових освітніх ресурсів Quizlet, Plicers, Edmodo, Kahoot, LearningApps.
Переконана, що ефективне вивчення французької мови досягається через спілкування учнів з носіями мови, тому частими гостями у школі є студенти з франкомовних країн, які навчаються на підготовчому відділені технічного університету. Їх, до речі, навчаю української мови.
Люблю подорожувати і вважаю, що удосконалення знання мови досягається через подорожі у франкомовні країни. Пройшла стажування на курсах вчителів, які викладають французьку мову, як іноземну у Лєможі та Греноблі. У 2016 році як стипендіат Посольства Франції стажувалась у Парижі в Alliance Française. Це була унікальна можливість познайомитися з французькою культурою, налагодити контакти з учасниками з інших країн, здобути неоціненний досвід з методики та дидактики викладання французької мови. Протягом двох років підвищувала фаховий рівень на цифровій платформі для вчителів французької мови «PRO FLE».
Професійна непосидючість та постійне прагнення пізнання нового підштовхнуло мене поглиблювати свої знання і з інших іноземних мов. Брала участь у ряді семінарів-практикумів з англійської мови, опанувала польську мову та вдосконалювала її знання у Польщі. Розпочала вивчати німецьку.
Не забуваю, що живу в епоху глобалізації, коли необхідно дбайливо ставитись до свого, національного. Разом з учнями організовували посильну допомогу представникам роти спеціального призначення «Світязь», були активними учасниками щорічних благодійних ярмарків на допомогу воїнам на Сході України. Вчу вихованців: «Ми вже навчились літати в повітрі, як птахи, ми вже навчились плавати під водою, як риби. Нам ще залишилось навчитись жити на землі, як люди».
Щорічно залучаю учнів до участі у міському святі французької мови «Французька весна в Україні», фестивалі традицій та звичаїв країн-членів Європейського союзу «Євробачення». Мої вихованці займали призові місця у Всеукраїнських етапах олімпіади та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт з французької мови. Але найбільшим своїм успіхом вважаю те, що сімох випускників зацікавила предметом на все життя, прилучила до філологічної науки та розкрила безмежжя мовного розмаїття світу. Вони продовжили навчання за спеціальністю «французька мова».
Перебуваю в постійному творчому пошуку, прагну навчати мови в живому, творчому процесі, створюю ситуації успіху, що сприяє високій результативності освітнього процесу. На уроках буваю екстрасенсом: переконую всіма своїми діями, заворожую мовою, захоплюю, підкорюю своїй меті слухачів. Буваю священнослужителем: вселяю віру в життя, торжество добра та в милосердя і співчуття, віру в неповторність і особливе призначення кожної людини. Буваю інтелектуалом, не зацікавленим міністерськими інструкціями і догмами, а таким, який не лише їх знає, а й уміє творчо працювати і збагатити філософією життя. Буваю чорноробом, який не соромиться виконувати з дітьми будь-яку роботу – фарбувати, ремонтувати, лагодити. Але завжди намагаюсь бути людиною, громадянином, патріотом у своїй небайдужості до всіх подій, що відбуваються в житті.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux