Коваленко Оксана Іванівна
Номінація
|
Інформатика
|
Місце роботи
|
Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов м. Чернігова
|
Посада
|
Вчитель інформатики та математики
|
Освіта
|
Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка, 1990 рік
|
Самоосвіта
|
Курс Prometheus «Наука повсякденного мислення», 2017 рік.
Освітній форум «Цифрове перетворення в освіті», 2017 рік. «Освітній форум 2016» за підтримки Громадянської Платформи Нова Країна, Міжнародного освітнього фестивалю «INSIGHT» та Тимчасової комісії Верховної Ради з питань майбутнього, м. Київ. Фестиваль креативної освіти NathnennyaFest, м. Чернігів, 2016 рік. Освітній семінар «Аспен-освіта» «Освіта сьогодні та завтра», 2015рік. Курси Prometheus CS50: Основи програмування, 2016 рік |
Педагогічний стаж
|
26 років
|
Кваліфікаційна категорія
|
Спеціаліст вищої категорії
|
Звання
|
Учитель-методист
|
Педагогічне кредо
|
Підготуй учня, у якого зможеш навчитись сам
|
Технології, методи та форми, що використовуються у навчально-виховному процесі
- Технології
Хмарні технології – використовую Google-диск – сховище для зберігання власних файлів та настройки прав доступу до них для учнів і батьків;
Електронні Google-таблиці, для збереження статистичних даних, з спільним доступом;
Інтерактивні електронні підручники, створюю за допомогою Google-презентацій. (Створила e-book до вивчення тем «Опрацювання текстових даних», «Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа», «Апаратно-програмне забезпечення комп’ютера. Інформатика 8 клас», «Кодування даних. Інформатика 8 клас»)
Google-карти, для проведення проектних робіт і практичних робіт.
Blogger – для ведення власного навчального блогу.
Сервіс Web 2.0 – LearningApps, для створення інтерактивних вправ різних типів
Технологія проектного навчання (створюємо короткострокові, середньострокові і довгострокові навчальні, ігрові, дослідницькі проекти).
Створення і систематичне методичне наповнення власними розробками сайтів з інформатики http://it-science.com.ua/ і математики http://ist-matemat.at.ua/ і власного блогу http://oksanakovalenko.blogspot.com
- Методи
Інтерактивні методи навчання (індивідуальні, робота в групах, робота в парах)
В роботі спираюсь на принципи:
педагогіка партнерства (головний принцип взаємовідносин між вчителем і учнем спрямований на довіру і взаємоповагу);
формування і розвиток самомотивації учня до навчання;
індивідуалізація навчання (робота з обдарованими учнями, розробка індивідуальної траєкторії навчання для учнів)
використання сучасних освітніх технологій і пошук нових;
самоосвіта
Автопортрет «Я – педагог і особистість»
Все починається з дитинства,
Любов і радість, мрії та знання!
І та стежина праведна батьківська,
Що по життю мене до мрії привела.
Доріжка до вчительської професії простяглася ще з дитинства. Ось я, маленьке дівча з рожевими бантами, перебираю ніжками поряд з поважним батьком – викладачем математики. На ходу він складає приклади, а я легко їх розв’язую. І теплиться в душі батька мрія, що його донька обере батьківську професію і зуміє розв’язати всі, навіть найскладніші, задачі, які підготує їй життя.
А ось я вже здібна учениця в математичному класі школи № 3. Минають роки – і я студентка-відмінниця омріяного фізико-математичного факультету Чернігівського державного педагогічного інституту.
І нарешті перші несміливі кроки в професію, що до душі. Вчителем математики й інформатики в школі № 2.
Минуло 26 років, і сьогодні я твердо можу сказати сама собі – «Я не помилилась із вибором».
На питання: «Яке Ваше хобі?», я впевнено відповідаю – моя робота. Я вчу і постійно навчаюсь і вдосконалююся сама. Мене захоплює світ сучасних технологій, і на кожному уроці це захоплення я намагаюсь передавати учням, адже вони – моє натхнення. Можливості сучасного програмного забезпечення безмежні. Постійний пошук і вивчення їх на уроках і в позаурочний час змушує мене ніколи не зупинятися, рухатися вперед, розширюючи власні горизонти та простори знань. Це, у свою чергу, завжди спонукає все більше й більш із власного багажу ідей та розумінь передавати новим поколінням, даючи їм поштовх до звершень та до прагнення знати щось поза межами стандартів, встановлених академічною програмою. Я усвідомлюю, що кожен наступний урок може стати сходинкою до вибору майбутнього школяра. А отже, я певною мірою відповідальна за те, якими будуть його перші кроки у становленні як особистості. Це почуття важливої місії часто надихає мене та дає ще один привід любити те, що називаю своїм покликанням та своєю професією.
«Підготуй учня, у якого зможеш навчитись сам», – таким я бачу своє педагогічне кредо, і саме на цю думку я спираюся щораз, коли переступаю поріг класу після дзвоника на урок. Протягом багаторічної роботи, яку присвятила наученню та вихованню молодих поколінь підростаючих українців, я завжди намагалася вкладати любов та шану до знання, як такого. Я шукала вогник прагнення до науки в очах дітей і, знайшовши його, намагалася не дати згаснути і навіть розпалити ще сильніше. Пишаюся тим, що моє прагнення надихати дітей до звершень в академічному плані не лишилося марним, адже на небокраї нашої рідної школи засяяли нові зірочки: Артюшкин Всеволод, Гой Антон, Янченко Сергій, Дасюк Антон – переможці Всеукраїнських конкурсів й олімпіад, та багато інших – переможців міських і обласних конкурсів й олімпіад.
Успіхи професійні завжди підбадьорювали мене, ніколи не давали втратити життєвих орієнтирів та цілей. Але вони ставали можливими за постійної та щирої підтримки, яку я отримувала і щодня відчуваю від своєї сім’ї, від мого найближчого оточення та рідних людей. Я пишаюся тим, що все ж винайшла «алгоритм», за яким навчилася вдало поєднувати професійний зріст із домашнім затишком, який чекає після роботи. Сімейні цінності лишилися для мене першочерговими, адже колись саме батьківська наука стала для мене невід’ємною складовою мого кар’єрного вибору. Моєї вчительської долі…
Я і досі продовжую прямувати тією стежиною, що нею повів мене батько ще малечею. Адже, все починається з дитинства…
- Посилання на персональний Інтернет-ресурс http://oksanakovalenko.blogspot.com/
- Посилання на персональний Інтернет-ресурс http://it-science.com.ua/
- Посилання на розміщення відеозапису майстер-класу http://oksanakovalenko.blogspot.com/2017/03/2.html
- Посилання на конкурсне випробування "Співбесіда" https://www.youtube.com/watch?v=3nqjP0llvnY