Як залучити понад 10 млн грн додаткових інвестицій та готувати малярів і реставраторів європейського рівня — кейс Регіонального центру будівельних технологій Харківської області
Освіта за європейськими стандартами та майстер-класи від німецьких фахівців — такі можливості відкриває Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області для учнів та дорослих, які там навчаються. Додатково на них чекає практика на сучасному обладнанні, яке оновили всього 3 роки тому, а також сертифікати після завершення навчання.
У 2021 році в Центрі навчається 630 учнів. Заклад має три навчальні корпуси, двадцать дві навчально-виробничі майстерні та два гуртожитки на 540 місць.
«Для нас найважливіше, щоб усі випускники змогли швидко знайти роботу, вміли застосовувати здобуті знання на практиці, були конкурентними, а отже претендували на високу зарплату. Для цього приділяємо багато уваги розбудові матеріально-технічної бази. На жаль, інклюзивну техніку або матеріали, які потрібні для навчання учнів з особливими освітніми потребами, ми не можемо самостійно закупити, бо вони є досить дорогими. Щоб розв’язати цю проблему, активно співпрацюємо з бізнесом, шукаємо інвесторів та додаткові джерела фінансування», – зазначив директор Регіонального центру професійної освіти будівельних технологій Геннадій Амірбеков.
Партнерами закладу нині є 48 місцевих підприємств, а також відомі виробники будівельних матеріалів, які працюють на українському ринку. Серед таких – німецькі компанії «Knauf» та «Caparol», вітчизняна – «TRIORA».
Для розбудови інфраструктури у 2017 році Регіональний центр підписав тристоронній договір з Фондом ім. Ебергада Щьока (Баден-Баден, Німеччина) та Харківською обласною державною адміністрацією. У результаті було створено навчально-практичний центр для підготовки фахівців за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань». Після кількох років спільної роботи, за фінансової допомоги німецьких партнерів, у Центрі оновили обладнання: комп'ютери, інтерактивні дошки, пристрої для розгладжування поверхонь, компресори, інструменти тощо. Загалом за 4 роки співпраці Фонд інвестував у розвиток Центру понад 10 млн гривень. Важливо, що малярів-реставраторів готують за сучасною освітньою програмою. Вона містить європейські практики, але орієнтована на потреби українського ринку праці. Наразі за цими напрямами в закладі проводять майстер-класи німецькі фахівці та працівники українських будівельних підприємств.
«Завдяки такій командній роботі професія “Маляр; Реставратор декоративно-художніх фарбувань” у нашому закладі стала популярнішою серед вступників. Це дуже мотивує рухатися далі та збільшувати кількість партнерів. Тривалість навчання становить 3-4 роки. За цей час учням вдається отримати достатньо практики. Професія маляра, реставратора потребує наполегливості, постійної зосередженості на навчально-виробничому процесі», – розповіла заступниця директора Центру Олена Алатаєва.
Крім того, на базі профтеху декілька років працює навчально-практичний центр за професією «Монтаж гіпсокартонних конструкцій». Під час практики там застосовуються технології компанії «Knauf». Дорослі можуть здобути нову професію або підвищити кваліфікацію. В Центрі також навчаються студенти вишів, майстри та викладачі профільних закладів з інших регіонів. Після завершення всі учасники отримують сертифікати міжнародного зразка. Завдяки ресурсам навчально-практичного центру заклад щороку отримує близько 30 тис. грн і може витратити ці кошти на поточні ремонти, закупівлю витратних матеріалів для навчальних цілей.
Додатково, за підтримки компанії «Knauf», команда Центру створила електронний підручник за професією «Монтаж гіпсокартонних конструкцій». Його, зокрема, можуть використовувати учні з особливими освітніми потребами. Унікальність підручника в тім, що інформація подається не тільки в текстовому форматі, але й за допомогою анімації, аудіо- та відеозаписів. Для ефективності освітнього процесу кабінети були оснащені мультимедійними дошками, ноутбуками та проєкторами.
«Наш успіх — це не досягнення лише закладу або ж окремого партнера. Це досягнення команди однодумців, які хочуть, щоб учні могли отримати якісні теоретичні знання, практичні навички на сучасному обладнанні та в комфортних умовах. Ми прагнемо, щоб випускники нашого закладу були впевненими в тому, що їх чекає забезпечене, успішне майбутнє», – підкреслив директор Геннадій Амірбеков.
Учні закладу постійно беруть участь у міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсах та олімпіадах. Дізнатися більше про кар'єрні можливості після випуску можна в Дні відкритих дверей. Заклад планує провести їх у квітні .
Звернутись за окремою консультацією можна за номером телефону (057) 756-56-87 або написавши листа на адресу [email protected].
Офіційний сайт Регіонального центру будівельних технологій Харківської області.