• A-
    A+

Власний сад, спорткомплекс зі скалодромом і 8 агропідприємств партнерів — кейс Решетилівського аграрного ліцею імені І.Г.Боровенського

Ми схожі на маленьке підприємство, яке може виготовити варення чи фруктовий сік за повним циклом: виростити фрукти та ягоди, зібрати, обробити та законсервувати. Так описує Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського його директорка Ніла Спільна, яка очолює заклад вже 7 років. Власне, за цей час заклад напрацював репутацію та інфраструктуру, що дозволила збільшити кількість учнів, які навчаються у закладі, — з 280 до 350 і навчати їх за Державними стандартами професійної (професійно-технічної) освіти у комфортних умовах.

“У 2013 році, коли стала директором, вирішила оновити інфраструктуру, зробити заклад привабливим для бізнесу. В нас є 41 гектар власної землі — це, порівнюючи з іншими аграрними профтехами, невелика ділянка. Однак ми висадили яблуневий сад, далі — малину та смородину, завдяки участі в обласній програмі з розвитку садівництва. Так ми почали працювати з найбільшим нинішнім партнером — фермерським господарством “Сади Полтавщини”. Зараз 15 учнів навчаються у них за дуальною формою за професією “Садовод”, — розповіла Ніла Спільна.

Вона також додала, що зараз заклад працює над тим, щоб розширити асортимент продукції та вийти з нею на великий ринок.

“Нині ми переробляємо власну продукцію лише для внутрішнього вжитку, робимо з нею випічку та продаємо у кафе ліцею. Але хочемо обладнати переробну лінію, масштабувати усе це та заробляти на цьому. Крім того, учні у такий спосіб зможуть відпрацьовувати сучасні методи обробки фруктів і ягід: робити шокову заморозку, повидло, джеми”, — зазначила директорка ліцею.

Окрім “Садів Полтавщини”, ліцей співпрацює з 7 великими фермерськими та агрокомпаніями — “Терра Фуд”, “Арніка”, “Ранок”, “Коновалівка-агро”, “ГОВТВА”, “Бурат-агро”, “Агротехсервіс”. Учні-пекарі проходять оплачувану практику на Решетилівському хлібозаводі, де можуть отримувати до 1200 грн. вже під час навчання, додатково до стипендії.

Важливо, що викладачі та майстри виробничого навчання ліцею мають стажування на цих підприємствах і вивчають сучасні методи догляду за культурами. Тож учнів вони навчають саме тим методам та інструментам, які потрібні зараз на ринку.

Працюючи над покращенням умов для учнів, 2 роки тому область виділила 25 млн. грн. на ремонт одного з гуртожитків ліцею на 171 місце. В проєкті ремонт ще одного гуртожитка на 150 місць.

Крім того, торік за кошти області заклад оновив спортивний комплекс. Там обладнали майданчик для волейболу та баскетболу, 2 тренажерні зали та створили умови для занять туризмом у приміщеннях — встановили скеледром і закупили потрібні матеріали. Загалом у проєкт інвестували 17 млн. грн.

Нині Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського та ще два заклади профосвіти Полтавщини відібрані для участі у програмі ЄС “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”. Це дозволить їм у співпраці з українськими та європейськими експертами проаналізувати роботу, покращити матеріально-технічну базу, скласти план розвитку закладу. Разом вони створять нові інструменти для кращого змісту освіти, підвищать кваліфікацію педагогів. Далі отриманий досвід вони зможуть поширювати серед інших закладів, які не увійшли в пілот.

Випускники 9 та 11 класів можуть опанувати у Решетилівському професійному аграрному ліцеї імені І.Г. Боровенського професію садовода, тракториста, водія, електрозварника, пекаря-лаборанта ХБА та кухаря-кондитера. Дорослим тут пропонують пройти підвищення кваліфікації чи перенавчання за професією тракториста-машиніста.

Зв'язатися з фахівцями ліцею можна за телефоном (05363) 2-36-87, 2-30-31 або написавши лист на адресу [email protected]

Сайт Решетилівського професійного аграрного ліцею імені Н. Боровенського. https://rpal.com.ua

Довідково:

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійної (професійно-технічної) освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні.

В межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”. Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури. Програма EU4Skills, що фінансується ЄС та державами-членами Німеччиною, Фінляндією та Польщею, працює на національному рівні та у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux