Місце професійної та творчої реалізації – кейс Вищого професійного училища № 29 м. Львова
У Вищому професійному училищі №29 м. Львова дбають не тільки про успішне працевлаштування учнів, але й про всебічний розвиток особистості. Тут є все для якісного навчання та саморозвитку: від навчальних майстерень та лабораторій до зручного гуртожитку, їдальні, актової зали, бібліотеки та спорткомплексів. І це неабияк приваблює школярів: нині у закладі навчається 708 учнів, а щороку училище набирає максимум вступників.
"У нас завжди була ціль створити один з кращих профтехів регіону: щоб учні навчались на інноваційній техніці за сучасними навчальними програмами. Водночас для нас дуже важливо розвивати не тільки професійний, але й творчий та інтелектуальний потенціал учнів. Так, в училищі активно діє учнівське самоврядування, творчі гуртки. Учні регулярно беруть участь як у професійних конкурсах, так і у змаганнях з художньої самодіяльності", – розповідає директор Вищого професійного училища № 29 м. Львова Роман Стецький.
Для створення та підтримки освітнього простору училище активно займається господарською діяльністю. В межах виробничого навчання учні створюють різноманітну продукцію, яку заклад в подальшому реалізовує. Виручені кошти інвестують у ремонти та оновлення приміщень, закуповують нову техніку. За минулий рік така діяльність принесла профтеху понад 2 млн гривень. Самостійно забезпечувати поточні витрати заклад почав тільки торік, адже саме у 2020 році тут відкрився навчально-практичний центр за напрямом автомобільних технологій. Тут є все: 3 навчальні кабінети, лабораторії двигунів внутрішнього згоряння, діагностики та ремонту колісних транспортних засобів, а ще автослюсарні майстерні. Центр готує учнів за трьома професіями: "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів", "Електрозварник ручного зварювання" та "Водій автотранспортних засобів категорії В, С".
"Зовсім скоро ми зможемо використовувати потужність центру на повну силу. У планах – проводити навчання не тільки для учнів, але й для всіх бажаючих. Хочемо проводити різні навчальні семінари, тренінги, круглі столи та майстер-класи із залученням топових фахівців автомобільної галузі. Вже зараз наші викладачі готують навчальні програми для стажування, освоєння нового фаху або підвищення кваліфікації дорослих. Звичайно, роботи багато, але нас це тільки мотивує", – коментує Роман Стецький.
Проте сучасні приміщення та техніка – це лише пів справи, адже і сама методика навчання має бути новою, пристосованою до потреб роботодавців. Тут Львівське училище теж не відстає. Разом з компанією Lviv IT Cluster Academy, інноваційним простором KIVSH та за підтримки місцевої влади у закладі розпочали масштабне оновлення навчальних програм. Вже з вересня 2021 року стартує нова програма для професії "Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення". В межах проєкту також вдосконалять інші навчальні програми на основі IT-інструментів та методологій. Крім того, заклад планує створити навчально-практичний центр інформаційних технологій, адже для кращого навчання потрібна практика на новій техніці.
У Львівському училищі активно співпрацюють з роботодавцями. З 2018 року тут готують учнів за дуальною формою, що передбачає 70% навчання на виробництві, а 30% – в закладі. Підготовка відбувається за двома професіями: "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів", "Кухар. Бармен". Нині заклад навчає 81 учня в такий спосіб. Серед бізнес-партнерів головні транспортні підприємства Львівського регіону: ТОВ СП "Електронтранс", ДП "Львівський бронетанковий завод", ЛКП "Львівелектротранс", а також кращі готелі, ресторани та кафе "Княжий Келих", "Левандівський газда", "Лупул Ю. Д.", "CELENTANO" тощо. Загалом заклад має понад 60 бізнес-партнерів.
У 2019 році профтех став учасником Програми ЄС "EU4Skills: Кращі навички для сучасної України". Участь в ініціативі допоможе закладу покращити програми для підготовки учнів, підвищити кваліфікацію педагогів, зокрема з використання цифрових технологій. Також разом з експертами вони напрацюють стратегію розвитку.
Вже в червні кожен абітурієнт зможе подати документи для вступу до Львівського вищого професійного училища №29. Ознайомитись із Правилами прийому та професіями, які пропонує заклад, можна на їхньому сайті.
Контакти для зв'язку із закладом: [email protected] або за тел. +38 (032) 233-25-07.
Довідково.
У 2019 році стартувала масштабна реформа професійно-технічної освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні.
У межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС "EU4Skills: Кращі навички для сучасної України", яку підтримують ЄС та його держави-члени Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Мета програми – підвищити ефективність реформи, провести навчання керівників закладів та викладачів, а також модернізувати обрані заклади профтехосвіти у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.