• Людям з вадами зору
 • A-
  A+
 • English

Як відкрити приватний дитячий садок


Інструкція тут

Щоб стимулювати залучення приватних інвестицій у сферу дошкільної освіти, спрощення процедур відкриття закладів дошкільної  освіти приватної форми власності, передусім розрахованих на невелику кількість дітей або на короткотривале їх перебування у закладі, Міністерство надає роз’яснення та рекомендації фізичним (юридичним) особам щодо порядку дій при виявленні ініціативи відкриття закладу такого типу.

Засновником закладу дошкільної освіти може бути орган державної влади від імені держави, відповідна рада від імені територіальної громади (громад), фізична та/або юридична особа (зокрема релігійна організація, статут (положення) якої зареєстровано у встановленому законодавством порядку), рішенням та за рахунок майна яких засновано заклад дошкільної освіти або які в інший спосіб відповідно до законодавства набули прав і обов’язків засновника.

Крок 1

Особа, яка прийняла рішення про відкриття приватного закладу дошкільної освіти, має насамперед визначитись із приміщенням, у якому буде засновано заклад, та ознайомитись з переліком документів, що необхідні для відкриття закладу:

 1. Постанова Кабінету Міністрів України №1187 від 30.12.2015 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти».
 2. Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України №305 від 12.03.2003.
 3. Закон України «Про дошкільну освіту», у тому числі статтею 19 Закону України «Про дошкільну освіту», де передбачено, що Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, обласні, районні державні адміністрації та підпорядковані їм управління освіти, у сфері управління яких перебувають дошкільні навчальні заклади, органи місцевого самоврядування у системі дошкільної освіти, мають у межах своєї компетенції не тільки забезпечення реалізації державної політики в сфері дошкільної освіти на відповідній території, але й проводять ліцензування приватних дошкільних навчальних закладів, юридичних і фізичних осіб на право надання освітніх послуг.
 4. Закон України «Про освіту».
 5. Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Крок 2

Проаналізувати наявність:

 • необхідної навчально-методичної та матеріально-технічної бази;
 • педагогічних кадрів;
 • дотримання санітарно-епідеміологічних вимог до   закладу дошкільної освіти усіх форм власності (створених у тому числі в житлових та нежитлових приміщеннях), виконання яких дозволяє створити нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я дітей.

Крок 3

Звернутись, за необхідністю, до обласних, Київської міської державних адміністрацій – за консультацією з приводу відкриття приватного закладу дошкільної освіти, порядку оформлення документів, форми заяви тощо, або скористатись ресурсом «Платформа ефективного регулювання».

Крок 4

Здобувач ліцензії разом із заявою про отримання ліцензії на провадження освітньої діяльності (додаток 28) подає:

 1. копії установчих документів юридичної особи (статут) або копію положення про структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права або фізичну особу - підприємця, основним видом діяльності яких є освітня діяльність;
 2. письмове зобов’язання щодо матеріально-технічного, кадрового та навчально-методичного забезпечення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти, фізичної особ - підприємця або структурного підрозділу юридичної особи публічного чи приватного права, що провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, у тому числі у частині забезпечення безпеки життєдіяльності дітей та охорони праці;
 3. копії документів, що засвідчують рівень освіти та кваліфікації керівника закладу дошкільної освіти (структурного підрозділу юридичної особи публічного чи приватного права, що провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти);
 4. опис документів, що подаються закладом дошкільної освіти, фізичною особою - підприємцем або структурним підрозділом юридичної особи публічного чи приватного права, що провадить освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, для одержання ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, у двох примірниках (додаток 29).

Фізична особа - підприємець додатково подає:

 1. копії сторінок паспорта, на яких зазначені прізвище, ім’я по батькові, серія, номер паспорта, коли і ким виданий, місце проживання;
 2. копії документів, що засвідчують рівень освіти та кваліфікації;
 3. копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків або копію відповідної сторінки паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття такого номера та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);
 4. медичну довідку встановленого зразка.

Для фізичної особи - підприємця, який самостійно надає освітні послуги за рівнем дошкільної освіти, - обов’язкова наявність відповідної фахової освіти і медичної довідки встановленого зразка.
Відповідно до Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», орган ліцензування протягом трьох робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії встановлює наявність або відсутність підстав для залишення її без розгляду, і в разі їх наявності ухвалює відповідне рішення.
У разі встановлення відсутності підстав для відмови у видачі ліцензії під час розгляду заяви про отримання ліцензії, орган ліцензування ухвалює рішення про видачу ліцензії.
Строк прийняття рішення про видачу ліцензії становить десять робочих днів з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux