• A-
    A+

ЗНУ став координатором міжнародної мережі «Університети за мир»

Опубліковано 11 червня 2015 року о 12:06
ЗНУ став координатором міжнародної мережі  «Університети за мир»
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Запорізький національний університет став координатором міжнародної мережі «Університети за мир». До цього проекту ЗНУ долучився у 2014 році.   

Метою міжнародної мережі «Університети за мир» є активна участь університетських спільнот у врегулюванні конфліктів та здійснення миротворчих ініціатив. Ідея прое??ту розроблена в Міжнародному центрі університетської дипломатії, створеному Кавказьким інститутом регіональної безпеки на базі Кавказького міжнародного університету, в якому розвивається програма розвитку культури багатоканальної дипломатії, запропонована дипломатом і громадським діячем із Сполучених Штатів Америки Джоном МакДональдсом. Мотивація створення цієї мережі полягає у історичних прикладах, коли представники університетської спільноти здійснювали свій внесок у формування ворожих стереотипів, а також коли університети самі ставали жертвами локальних воєнних конфліктів. 

Зараз у порядку ротації координацію роботи мережі здійснює Запорізький національний університет. Координатор мережі, декан факультету соціології та управління ЗНУ, професор Максим Лепський зазначив, що університет активно підтримував ідею створення цього проекту ще з моменту озвучення пропозиції про його створення на  VI Чорноморському міжнародному симпозіумі (VI Black Sea International Symposium) у Турецькій республіці. 

Також Максим Лепський розповів про вже виконану роботу в межах проекту «Університети за мир»: навесні 2015 року в ЗНУ була проведена V Міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього України», проведено спільно з Українським інститутом стратегій глобального розвитку та адаптації круглий стіл «Гуманітарні наслідки ідеологічного протистояння в східноукраїнському конфлікті» , за результатами якого було видано збірник «Східноукраїнський конфлікт в контексті глобальних трансформацій». 

Для розвитку волонтерського руху, роботи з вимушеними переселенцями були проведені 2 науково-практичні студії у спільному проекті ЗНУ, публічної агенції «Шведський інститут», Кавказького міжнародного університету з тем: «Стратегічне соціальне прогнозування в транскордонних міжнародних відносинах» і «Соціальне проектування волонтерської діяльності», за участю волонтерського руху з Естонії, а також колег із Києва, Рівного, Херсона, волонтерських організацій Запорізької області. 

Вже на початку літа спільно з Кавказьким міжнародним університетом, Запорізьким національним університетом, Донецьким національним університетом (м. Вінниця), Українським інститутом стратегій глобального розвитку та адаптації (м. Київ), Інститутом філософії Національної академії наук України, краєзнавчого музею «Острів Хортиця» проведений круглий стіл «Майбутнє країни після східноукраїнського конфлікту». 

Тривають і наукові дослідження. Зараз проводиться 1 тур соціально-прогностичного експертного дослідження методом Дельфі «Стратегія розвитку міста Запоріжжя», на основі попереднього компаративного аналізу стратегій розвитку Манчестера, Санкт-Петербурга, Чернігова та Львова, попереду – 2 і 3 тур дослідження. У червні на базі факультету соціології та управління Запорізького національного університету здійснюються фокус-групи, що досліджують можливості розвитку туризму в умовах прифронтової зони для історико-культурного заповідника «Острів Хортиця». 

Презентація результатів роботи запланована в мережі «Університети за мир». 

За інформацією прес-служби департаменту освіти і науки Запорізької ОДА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux