• A-
    A+

Всеукраїнський семінар у рамках Школи педагогічної майстерності «Педагогічний стартап»

Опубліковано 26 лютого 2016 року о 11:47
Всеукраїнський семінар у рамках Школи педагогічної майстерності «Педагогічний стартап»
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

18-19 лютого 2016 року в Тернополі проведено Всеукраїнський семінар у рамках Школи педагогічної майстерності «Педагогічний стартап», організаторами якого були Інститут модернізації змісту освіти, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти та управління освіти і науки Тернопільської міської ради. До участі в роботі семінару були залучені методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти, які відповідають за викладання предметів «Правознавство» та «Образотворче мистецтво», а також за проведення конкурсу «Учитель року» в областях України.

Тернопіль недарма було обрано місцем проведення заходу. Адже основна мета семінару – поширення досвіду роботи переможців Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015». А у двох із чотирьох номінацій конкурсу торік перемогли саме педагоги Тернопільських загальноосвітніх навчальних закладів – учитель правознавства Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов Тетяна Кульчицька та учитель образотворчого мистецтва Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Галина Кізілова.

Пленарне засідання, що відбувалося у перший день роботи семінару в Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. № 3, із вітальним словом відкрив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Він, зокрема, зазначив, якої ваги надають розвиткові освітньої галузі Тернополя органи місцевого самоврядування. Із сучасним станом і перспективами подальшого розвитку освітньої галузі Тернопільщини ознайомила присутніх заступник директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Наталія Біловус. На неоціненному значенні Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» як ефективного засобу мотивування вчителів до професійної мобільності наголосила у своєму виступі завідувач сектору організації заходів Інституту модернізації змісту освіти Олена Артеменко, яка була модератором зібрання. Досвідом організації в місті результативної роботи з творчими педагогами поділилися начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк і директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій і моніторингу Галина Литвинюк.

Про особливості моделі організації та проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» в Тернопільській області розповіла заступник директора з навчально-методичної роботи Тернопільського ОКІППО Галина Свінних. Заступник директора з наукової роботи Тернопільського ОКІППО Володимир Уруський наголосив на важливості співпраці з вищими педагогічними навчальними закладами області як запоруки підготовки висококласних сучасних педагогів і висвітлив досвід роботи  Тернопільщини у цьому напрямку.

Головними дійовими особами Творчої майстерні сучасного вчителя, яка відбулася у другій половині пленарного засідання, стали вчителі – учасники Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015». Анатолій Лабунський, вчитель образотворчого мистецтва Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 120 Дніпропетровської області, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015», розповів про джерела творчого натхнення та умови професійного зростання у процесі проведення конкурсу. Тернопільські педагоги, а також фіналісти заключного туру конкурсу учитель хімії Дарахівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Теребовлянського району Тернопільської області Оксана Клапків та учитель української мови і літератури Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей № 6 ім. Н. Яремчука» Олександра Флешар продемонстрували присутнім власні секрети успіху та поділилися тим досвідом роботи, що забезпечив їм успіх у конкурсі професійної майстерності.

Того ж дня учасники семінару відвідали з екскурсією Збаразький замок – перлину Національного історико-архітектурного заповідника «Замки Тернопілля», а також ознайомилися із пам’ятними та історичними місцями  «файного міста» Тернополя.

Наступного дня роботу семінару було перенесено у навчальні заклади, «рідні» для переможців конкурсу «Учитель року-2015». Методистам інститутів післядипломної педагогічної освіти випала нагода стати активними учасниками майстер-класів учителя правознавства Тернопільської СШ І-ІІІ ст. № 7 Т.В. Кульчицької та учителя образотворчого мистецтва Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Г.О. Кізілової. Також учасники семінару побували на уроках, що їх провели згадані педагоги, гідно оцінивши здобутки навчальних закладів і методичних структур освітньої галузі Тернопільщини.

На завершення Всеукраїнського семінару в рамках Школи педагогічної майстерності «Педагогічний стартап» учасники зібрання обговорили актуальні питання підготовки педагогів до роботи в сучасному інноваційному середовищі, окреслили шляхи удосконалення й поглиблення діяльності методичних та управлінських структур, спрямованої на підтримку, сприяння й мотивування до професійного зростання творчих учителів, організації та подальшого розвитку конкурсу «Учитель року».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux