• A-
    A+

Всеукраїнський семінар-практикум керівників територіальних відділень МАН

Опубліковано 11 жовтня 2016 року о 17:00

Цими днями Рівненська Мала академія наук учнівської молоді відзначає 10-річчя від свого заснування як обласного комунального позашкільного навчального закладу дослідницько-експериментального напряму. Відтоді академія забезпечує залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської та винахідницької роботи в різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва та формування їхньої мотивації до майбутньої наукової діяльності.

З цієї нагоди на базі РМАНУМ Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Рівненською МАН провели Всеукраїнський семінар-практикум керівників територіальних відділень МАН України «Мала академія наук учнівської молоді як науково-освітній ресурс підтримки обдарованих дітей у регіоні». На три дні до Рівного з усієї України з’їхалися директори обласних малих академій та керівники територіальних відділень.

В урочистому відкритті семінару взяли участь перший заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук та начальник управління освіти і науки Григорій Таргонський, які у своїх виступах наголосили на тому, що РМАНУМ від самого початку стала центром наукового дослідництва та винахідництва в області, потужним науково-освітнім ресурсом підтримки обдарованих дітей Рівненщини.

За високий професіоналізм та значний особистий внесок у розвиток і діяльність закладу Почесними грамотами Національної академії наук України та Національного центру «Мала академія наук України» було нагороджено працівників академії та директорів  кращих навчальних закладів Рівного та області.

Опісля у конференц-залі Рівненського Будинку вчених відбувся круглий стіл за участю керівників територіальних відділень МАН України, а директор Національного центру окреслив перспективи розвитку Малої академії наук як системи в цілому та науково-освітніх осередків підтримки обдарованих дітей в областях на найближчі роки.

Наступного дня учасники семінару взяли участь у творчій лабораторії  «Управлінські аспекти організації освітнього простору для обдарованих школярів у системі МАН України», організованій Центром роботи з обдарованими учнями управління освіти Рівненського міськвиконкому. Далі була цікава мандрівка до Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», що у селі Пляшева Радивилівського району. Тут усіх чекала захоплива науково-пізнавальна екскурсія у нашу минувшину, у часи Національно-визвольної війни українського народу 1648 - 1654 років. Збагачені побаченим і почутим, учасники семінару з гарним настроєм повернулися у Рівне, аби продовжити роботу семінару.

Презентація Рівненської Малої академії наук учнівської молоді розпочалася з перегляду виставки кращих наукових робіт та проектів юних манівців Рівненщини.  Найважливіші аспекти у роботі науково-педагогічного колективу закладу розкрили: директор закладу Олександр Андрєєв та його заступники, завідувач лабораторії космічних досліджень Євгеній   Малиновський та директор НДІ «Миколаївська астрономічна обсерваторія» Олександр Шульга у режимі онлайн. А також науковці Галина Міщук, професор кафедри трудових ресурсів та підприємництва НУВГП, та Наталія Шульжук, завідувач кафедри методики викладання і культури української мови РДГУ, представили окремі проекти – літньої профільної школи соціально-економічних досліджень РМАНУМ та науково-практичної конференції «Пріоритети філологічної освіти», яку запропоновано зробити всеукраїнською.

Третій день семінару завершився презентацією навчально-діагностичної лабораторії Науково-методичного центру НЦ МАНУ, тренінгом «Ефективний менеджмент: постановка цілей та завдань», що його провела Оксана Ковальова, керівник навчально-діагностичної лабораторії і підбиттям підсумків.

Довідково:

За високий професіоналізм та значний особистий внесок у розвиток і діяльність закладу Почесними грамотами Національної академії наук України та Національного центру «Мала академія наук України» було нагороджено:  Олександра Мазура та Любов Лівандовську – заступників директора;  Анеліну Данчук, Аллу Тимощук, Тетяну Сергіюк, Олександра Новіка та Олександра Сульжика – методистів наукових відділень; Андрія Малюгу – завідувача лабораторій; Ольгу Данильчук – головного бухгалтера.

Почесні грамоти також отримали директори к навчальних закладів – Наталя Сосюк (Школа-інтернат ІІ - ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей»); Світлана Істоміна (Рівненська спеціалізована школа №  15); Петро Куделя (Рівненський НВК «Колегіум»).

Олександр Анатолійович Андрєєв,

директор РМАНУМ

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux