• A-
    A+

Всеукраїнська нарада з проблем дошкільної освіти та підсумків її розвитку у 2015 році

Опубліковано 10 грудня 2015 року о 17:27
Всеукраїнська нарада з проблем дошкільної освіти та підсумків її розвитку у 2015 році
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

10 грудня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась Всеукраїнська нарада з проблем дошкільної освіти та підсумків іі розвитку у 2015 році.

У заході взяли участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрій Кононенко, начальник відділу дошкільної освіти МОН Тамара Панасюк; головні спеціалісти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН; завідувач лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання  НАПН України Вікторія Моршицька;  голова правління ВГО  «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко; представники  обласних управлінь  освіти та дошкільних навчальних закладів.   

 Юрій Кононенко зазначив, що Міністерство вже протягом двох років працює над удосконаленням законодавства у сфері освіти, у тому числі дошкільної.   «Наше з вами завдання – зробити все, щоб зберегти вже існуюче: щоб дошкільні навчальні заклади не закривались, а навпаки – кількість місць зростала, створювались нові групи у дитячих садочках», - наголосив директор департаменту.

Під час заходу Тамара Панасюк презентувала звіт щодо проведеної роботи у сфері дошкільної освіти протягом 2015 року:  «Протягом року на допомогу практикам проведено  чисельні семінари-практикуми, вебінар-семінари, засідання круглих столів  з питань якості дошкільної освіти. Проведено також Всеукраїнський фестиваль-огляд  «Україна – рідний край», Всеукраїнську  акці?? «Чужих дітей не буває»,  День дошкілля, продовжено термін  дії Меморандуму з про взаєморозуміння  між Міністерством освіти і науки   України та благодійним фондом LEGO Foundation (Данія)   та   підписано Меморандум про співпрацю з Міжнародною організацією Аflatoun  (Королівство Нідерландів). Меморандумом  передбачено  розвиток  співпраці у сфері  дошкільної освіти, зокрема,  у покращенні роботи щодо підвищення  рівня соціальних прав та фінансової освіти дітей в  Україні». 

Окрім того,  начальник  відділу  розповіла про розвиток мережі дошкільних навчальних закладів  у 2015 році.

Учасникам наради було  представлено також  презентацію за підсумками впровадження протягом 5 років програми Лего-конструювання у дошкільних навчальних закладах. Оксана Рома,  координатор  Програми   LEGO Foundation(Королівство Данія) розповіла про основні напрямки співпраці Lego Foundation із Міністерством освіти і науки України  у 2016 році.

Презентовано також досвід роботи з впровадження  фінансової грамоти у дошкільних навчальних закладах  м. Вінниці.  Людмила Малофеєва,  вихователь-методист  ДНЗ №23  м. Вінниця, поділилась своїми напрацюваннями   та  розповіла про актуальність  фінансової грамоти дітей сьогодні.

Під час наради було обговорено  і проблеми розвитку дошкільної освіти та проект плану  заходів на 2016 рік.  Всі  учасники наради повідомили про  проблеми, пов’язані з фінансуванням та ліцензуванням закладів освіти і фізичних осіб - підприємців, що надають освітні послуги у галузі дошкільної освіти.  «Відсутність достатнього фінансування, у тому числі субвенцій,  призводить до закриття дитсадків, груп, особливо у сільській місцевості. Немає також можливості  дотримуватись  ЗУ «Про дошкільну освіту»  щодо впровадження інклюзивної освіти, бо штатним розписом для дошкільних навчальних закладів не передбачено введення асистента вихователя», - зазначили  учасники наради.

На завершення,  учасниками наради було висловлено побажання щодо прийняття  базового  ЗУ «Про освіту» та розроблення нової редакції ЗУ «Про дошкільну освіту»,   які будуть сприяти розвитку якісної освіти наших дітей, у тому числі раннього та  дошкільного віку.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux