• A-
    A+

Впровадження медіації в освітній простір

Опубліковано 02 жовтня 2015 року о 12:26
Впровадження медіації в освітній простір
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

21-25 вересня 2015 року у Києві відбувся перший навчальний тренінг для 28 педагогів які пройшли конкурсний відбір. Під час тренінгу було розглянуто теорію конфліктів, учасники ознайомились з попередженням гендерно обумовленого насильства та жорстокого поводження з дітьми, миробудуванням та медіацією. Педагоги закріпили отримані знання на практиці: опрацьовували вміння та навички медіатора у ситуативних рольових іграх, заснованих на життєвих історіях, з якими медіатори стикаються у професійній діяльності, а також розробляли заняття для учасників навчально-виховного процесу, спрямовані на популяризацію медіації як моделі вирішення конфліктів в освітньому середовищі та громаді.

Сьогодні в Україні експерти зазначають тенденцію зростання рівня агресії та конфліктів як в суспільстві в цілому, так і серед дітей та підлітків. За цих умов питання впровадження в освітній простір відновних практик, зокрема, медіації для вирішення конфліктів набуває надзвичайної актуальності. Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» спільно з Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи розпочали навчання 77 педагогічних працівників Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Одеської, Полтавської, Харківської, Херсонської, Черкаської областей. Захід відбувався за сприяння Міністерства освіти і науки України.

Заняття проводили автори та тренери навчальної програми Вероніка Андрєєнкова, директор департаменту профілактики, освіти та медіації Центру «Ла Страда-Україна»; Надія Лунченко, науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи; Тетяна Мараховська, практичний психолог Житомирського міського ліцею при Житомирському державному технологічному університеті та Оксана Дацко, соціальний педагог Жмеринського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія».

У рамках навчальної програми відбулась зустріч з президентом Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна», професором Катериною Левченко, яка розповіла про роль жінок у миробудуванні.

Після навчання учасники першої групи медіаторів підписали Етичний кодекс медіатора та отримали сертифікати про успішне проходження 48-годинної навчальної програми для медіаторів «Базові навички медіатора в навчальному закладі та громаді. Забезпечення участі дітей і жінок у розв’язанні конфліктів і миробудуванні» які їм вручили Віталій Панок, директор Українського гнауково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи та Катерина Черепаха, координатор проекту Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux