VIІ Українська наукова конференція з фізики напівпровідників

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара за участю заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи розпочала роботу VIІ Українська наукова конференція з фізики напівпровідників.
Заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха зазначив, що форум покликаний стати потужним майданчиком для ефективного обміну науковими досягненнями, широкого обговорення сучасних проблем фізики напівпровідників, нових явищ та новітніх технологій у цій галузі.
«Українська напівпровідникова наука дуже потужна. Нині у ній працюють блискучі вчені, велика кількість яких приїхала сюди поділитися своїми новими результатами. Взагалі Україна посідає помітні місця у різних галузях фізичної науки. Попри всі труднощі українська напівпровідникова наука показує фундаментальні результати високого рівня, працює для прикладних потреб держави, наприклад, на зміцнення нашої обороноздатності», - розповів Максим Стріха.
Організатори наголосили, що подібні конференції сприяють інтенсивному залученню молоді до проведення досліджень у цій науковій галузі. Зокрема, нині з ініціативи Українського фізичного товариства молодому поколінню фізиків надаються деякі пільги для участі в наукових симпозіумах, де постійно проводяться конкурси кращих наукових робіт.
«Усе це, безумовно, сприяє появі нової зміни українських фахівців та досягненню значущих результатів у цьому важливому для України напрямі. Особливо сьогодні, в часи війни, коли для кращої обороноздатності нам вкрай необхідно впроваджувати у виробництво передові розробки і пристрої сенсорної електроніки», – підкреслив віце-президент Українського фізичного товариства, професор Ярослав Лепіх.
«Дійсно, більшість із заявлених на конференції наукових розвідок переконливо засвідчує: чимало з них має можливість подальшого практичного втілення та використання», - зазначив член-кореспондент НАН України, представник Інституту фізики напівпровідників НАНУ Володимир Кладько.
Також із метою професійного сприяння перспективним молодим фізикам України в розклад форуму був включений огляд стендових доповідей та пленарна лекційна програма з актуальних проблем фізики напівпровідників.
Обмінятися професійним досвідом до Дніпра з’їхалися учасники з понад 30 вищих навчальних закладів і 25 науково-дослідних лабораторій та Інститутів НАН України, а також представники 30 закордонних наукових організацій з Латвії, Литви, Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Франції, Італії, Ірландії, Японії, Білорусі та Росії.
За інформацією ДНУ імені О. Гончара