Відбулася обласна конференція юних краєзнавців
Відповідно плану роботи департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації на базі Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» відбулася обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави», присвячена 70-й річниці Перемоги над нацистськими окупантами й завершення війни у Європі.
Учасниками заходу стали понад 100 юних краєзнавців, членів пошукових загонів та об’єднань навчальних закладів області. У конференції не взяли участь лише делегації Згурівського та Поліського районів, міст Ржищів та Славутич.
На конференції були присутні Бойченко Антоніна Михайлівна, головний спеціаліст департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Омельченко Дмитро Григорович, заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства, Філатова Наталія Станіславівна, завідуюча відділом науково-просвітницької роботи Меморіального комплексу.
Планом проведення конференції було передбачено пленарне засідання та робота юних краєзнавців у п’яти секціях:
Живі легенди мого краю – ветерани Другої світової війни;
Друга світова війна у долі моєї родини;
Здобуто у боях за Батьківщину: історія однієї нагороди;
Знаємо, шануємо, пам’ятаємо!;
Герої серед нас: сучасні захисники України
На початку пленарного засідання учасників конференції привітала Бойченко Антоніна Михайлівна. Омельченко Дмитро Григорович у своєму виступі розповів, як проходять заходи у рамках Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської і студентської молоді «А ми тую славу збережемо» на Україні, звернув увагу пошуковців на необхідність провед??ння досліджень з вивчення героїчних та трагічних сторінок Другої світової війни.
Виступ Філатової Наталії Станіславівни «Друга світова війна. Український рахунок» висвітив вклад українців у перемогу, змалював трагедію українського народу під час Другої світової.
Під час пленарного засідання було заслухано 6 доповідей юних пошуковців. У своєму виступі Ющенко Ксенія, вихованка гуртка «Спадщина» Центру творчості дітей та юнацтва міста Ірпінь, розповіла про долю і бойовий шлях Мальчевського Леоніда Антоновича, ветерана Другої світової війни, який і сьогодні працює керівником духового оркестру позашкільного закладу. Леонід Антонович також був присутній на конференції і юні краєзнавці мали змогу привітати його з наступаючими святами і побажати йому міцного здоров’я.
Цікаво представила свій виступ П’ятенко Тетяна, учениця Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 12. Її виступ «Жінка, яка змінила хід історії» розповів про Людмилу Павличенко, уродженку міста Біла Церква, снайпера, Героя Радянського Союзу. У своїй презентації Тетяна використала і архівні матеріали, і документальні кадри, і уривки з нового художнього фільму «Нескорена».
Федорчук Діана, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості, презентувала фільм «Квітка у червоному пеклі». Матеріал розкрив ще одну сторінку історії Другої світової. У ньому йдеться про Людмилу Фою – одну з найцікавіших, загадкових та водночас невідомих широкому загалу постатей українського визвольного руху.
Учениця Білоцерківського економіко-правового ліцею Липовенко Юлія розповіла учасникам конференції про чи не найстрашнішу трагедію часів війни у Білій Церкві – розстріл єврейських дітей. А ще більше про Голокост присутні дізналися зі слів очевидиці – Дроздової Ольги Василівна, Праведника Бабиного Яру. Вона розповіла і про те, як члени її родини і вона сама, восьмирічною дівчинкою рятували євреїв від нацистських окупантів.
Кожен учасник конференції, доповідаючи, звертав увагу на події сьогодення. Наступні ж два виступи розповіли юним краєзнавцям про героїв нинішньої війни. Результатом роботи гуртка «Юний дослідник-краєзнавець» Баришівського районного центру позашкільної роботи «Мрія» став фільм «Шлях до подвигу». Його презентувала вихованка гуртка Крусь Ірина. Матеріали, що зібрали юні дослідники – домашні світлини, уривки з домашнього відео та кадри з випусків новин – розповіли присутнім про Руслана Лужевського, мешканця села Волошинівка, який героїчно загинув під час АТО. Цікаво було представлено і матеріал про керівника клубу «Прикордонник» з Броварщини Мальця Станіслава Дмитровича та його старшого сина, які сьогодні воюють на сході України. Цей виступ підготував молодший син Станіслава Дмитровича - Стас Малець, вихованець гуртка «Юні музеєзнавці» Броварського районного центру туризму. Від імені воїнів АТО юним краєзнавцям подякував за їх роботу Засуха Роман Валерійович, вчитель історії та правознавства Гребінківської гімназії, якого через поранення було демобілізовано на 2015 початку року.
Ще одним дарунком працівників музею для учасників конференції стала кінострічка «Йшов солдат до Берліну».
Після пленарного засідання, учасники конференції розпочали свою роботу у секціях. Юні краєзнавці по закінченню роботи секцій отримали сертифікати учасників конференції за підписом Ковальчука Івана Петровича, генерального директора Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» та Нестерук Тамари Василівни, директора КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»
А на завершення заходу юні краєзнавці мали змогу відвідати експозиційні зали Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років».
За інформацією департаменту освіти і науки Київської ОДА