• A-
    A+

VI Всеукраїнська наукова конференція зібрала в ЗНУ молодих математиків

Опубліковано 30 квітня 2015 року о 12:19
VI Всеукраїнська наукова конференція зібрала в ЗНУ молодих математиків
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

На математичному факультеті Запорізького національного університету нещодавно проходила дводенна VI Всеукраїнська наукова конференція молодих дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики».

Захід присвятили пам’яті колишнього ректора ЗНУ (1984-2003 рр.), професора, доктора фізико-математичних наук, голови Запорізького регіонального відділення Академії наук вищої школи України, Заслуженого діяча науки і техніки України В’ячеслава Толока..

Організаторами заходу виступили Міністерство освіти науки України, департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, Запорізький національний університет і Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара.

Учасниками конференції стали понад сто молодих науковців – школярів, студентів, аспірантів та молодих учених. Участь в урочистому відкритті наукової конференції та пленарному засіданні взяли представники математичного факультету – декан факультету, доктор технічних наук, професор Сергій Гоменюк, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри прикладної математики і механіки Наталя Кондратьєва, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичного моделювання Андрій Лісняк, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри прикладної математики і механіки Вікторія Леонтьєва та інші.

Декан математичного факультету ЗНУ Сергій Гоменюк привітав присутніх із початком роботи конференції і побажав значних наукових здобутків молодим ученим. Він також наголосив на провідній ролі математичних наук у розвитку сучасних технологій, зокрема IT та аерокосмічної галузі тощо.

Авторський колектив математиків ЗНУ, до складу якого входять професор Сергій Гоменюк і доценти Сергій Гребенюк, Андрій Лісняк і Сергій Чопоров, під керівництвом заслуженого діяча науки і техніки України, професора Віктора Грищака в рамках співробітництва з Державним підприємством «Конструкторське бюро “Південне”» розробили програми МІРЕΛ.А+ та QFEM. Програмне забезпечення було створене для моделювання та візуалізації об’єктів предметного світу і розв’язання актуальних задач з випробування міцності силових відсіків ракети-носія. Триває робота з програмно-методологічного забезпечення для визначення руйнівних навантажень складних конструкцій аерокосмічної техніки у рамках спільного проекту за програмою «Циклон-4».

Під час своєї доповіді на пленарному засіданні Сергій Гоменюк розповів молоді про методи створення комп’ютерної математичної моделі об’єкта та про програми математичного моделювання, а також представив програми, які були розроблені науковими співробітниками математичного факультету ЗНУ з використанням технологій паралельних обчислень. Він також запросив молодих науковців долучатися до цієї роботи, розвивати актуальну й перспективну галузь математики.

У рамках заходу відбулося засідання наукових секцій – «Інформатика та новітні комп’ютерні технології», «Сучасні проблеми математики» та «Математичне моделювання систем та процесів», під час роботи яких учасники конференції розглянули і представили свої варіанти вирішення актуальних задач із напрямів теоретичної та прикладної математики, програмування та моделювання об’єктів і процесів предметного світу з використанням IT-технологій, а також розглянули різні аспекти застосування обчислювальної техніки в наукових дослідженнях.

За результатами конференції видана збірка тез доповідей учасників конференції. Кращі доповіді були відзначені грамотами.

                                                                                                                                                                                                             Прес-центр ЗНУ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux