• A-
    A+

Велика Британія та Україна провели спільний захід щодо оцінювання результатів досліджень

Опубліковано 22 липня 2024 року о 12:20
Велика Британія та Україна провели спільний захід щодо оцінювання результатів досліджень
Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

17 липня 2024 року відбувся британсько-український семінар в режимі онлайн, спрямований на підвищення якості оцінювання результатів досліджень в Україні. Міністр Сполученого Королівства у справах науки, інновацій та технологій сер Патрік Валланс та заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов узяли участь у заході, який демонструє непохитну підтримку Великої Британії наукової спільноти України. Також з боку України були члени робочої групи з розроблення методики державної атестації наукових установ та закладів вищої освіти щодо провадження ними наукової діяльності, а з британської сторони — керівництво і провідні експерти Research Excellence Framework (REF).

Семінар організовано Міністерством освіти і науки України, Міністерством науки, інновацій та технологій Великої Британії та Royal Society. Мета заходу — продовжити співпрацю щодо використання досвіду Великою Британією у напрямі оцінювання якості досліджень та зміцнити партнерство між країнами в науковій сфері.

Британські експерти поділилися інформацією про особливості Research Excellence Framework (REF) — системи, яку використовують у Великій Британії для оцінювання якості та впливу досліджень, що здійснюються в університетах. REF проводять кожні 5–7 років, відіграє ключову роль у розподілі майже 2 млрд фунтів державного фінансування досліджень між закладами вищої освіти Великої Британії.

Для України — це можливість використати передові світові практики оцінювання досліджень, що сприятиме підвищенню якості українських наукових досліджень та їхньої конкурентоспроможності на міжнародному рівні.

«Міжнародне співробітництво є невід'ємною частиною успіху в науці, стимулюючим зростанням у нашу спільну безпеку. Сьогоднішній семінар є частиною нашого плану відкрити науковий сектор Великої Британії за допомогою значущих партнерств і висловити солідарність з Україною проти незаконного вторгнення агресора. Ми прагнемо працювати з українськими експертами, коли вони відновлюють і реформують свою екосистему досліджень і розробок», — зазначив сер Патрік Валланс.

«Дуже важливий захід у напрямі продовження співпраці у сфері науки та інновацій між нашими країнами, зокрема щодо розбудови ефективної системи оцінювання дослідницької діяльності наукових установ і ЗВО України. Презентуємо сьогодні британським партнерам напрацьовану МОН Методику атестації, під час розроблення якої широко застосовують найкращий світовий досвід, зокрема підходи, які використовує Research Excellence Framework», — зазначив Денис Курбатов.

Довідково. Велика Британія планує розширити допомогу українським дослідникам, зокрема через програму «Researchers at Risk», яка вже надала підтримку в розмірі 3 млн фунтів стерлінгів українським науковцям, постраждалим від російського вторгнення.

Дякуємо партнерам за системну підтримку та співпрацю!

Більше за темою Діяльність міністерства

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux